Священики і науковці обговорили проблематику наркополітики в Україні

Цій проблематиці була присвячена всеукраїнська міжконфесійна конференція «Формування узгодженої позиції Церков та релігійних організацій України щодо процесів гуманізації та формування збалансованої політики України щодо наркотиків», яка відбулася 21 грудня 2015 року у Києві.

Обговорення стосувалося стану реалізації Національної стратегії щодо наркотиків до 2020 року.

Цій проблематиці була присвячена всеукраїнська міжконфесійна конференція «Формування узгодженої позиції Церков та релігійних організацій України щодо процесів гуманізації та формування збалансованої політики України щодо наркотиків», яка відбулася 21 грудня 2015 року у Києві. Захід пройшов за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в рамках формування розширеної Коаліції громадських організацій в підтримку гуманної наркополітики. Коаліція формується з представників громадських організацій, професійних медичних асоціацій, організацій колишніх працівників МВС та СБУ, інших відповідних силових структур та представників релігійних структур.

 
Учасники конференції проаналізували реальний стан справ щодо практики використання контрольованих лікарських засобів в медичних цілях. Предметом обговорення став також практичний досвід служіння наркозалежним в місцях позбавлення волі, а також нормативна база щодо визначення міри кримінального покарання за збереження наркотичних засобів і психотропних речовин без мети збуту.

Керівник програми ВБФ «Соборність», асистент кафедри паліативної та хоспісної медицини НМАПО ім. П.Л. Шупика Леся Брацюнь підкреслила важливість обговорення проблематики наркополітики в Україні з представниками Церков та релігійних спільнот, з огляду на їхню роль у суспільстві і їхній значний досвід праці з наркозалежними у реабілітаційних центрах та місцях позбавлення волі.

Священик УГКЦ Андрій Нагірняк, голова  Громадської ради при Міністерстві охорони здоров’я України з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій, відзначив необхідність забезпечення балансу в наркополітиці держави між забезпеченням доступу до психоактивних речовин в медичних та наукових цілях та заходами з протидії їх незаконному обігу і потребу комплексного підходу щодо здоров’я населення. За його словами,  це передбачає наявність профілактичних, лікувальних та реабілітаційних заходів у вирішенні проблем вживання наркотиків та наркозалежності. 

Також представники конфесій відзначили потребу і важливість залучення представників Церков та релігійних організацій до процесу формування політики держави у питаннях наркополітики, враховуючи діяльність церковних реабілітаційних центрів.

Обговорення зазначених питань та формування позиції держави щодо вдосконалення (гуманізації) наркополітики на національному та міжнародному рівні має сприяти в подальшому оприлюдненню цієї позиції делегацією України на розгляд Спеціальної Сесії Генеральної Асамблеї ООН з світової проблеми наркотиків в квітні 2016 року.

 

За інформацією Інституту релігійної свободи

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: