Суперсила позитивних новин або як і чому організація “Криголам” вирішила боротись з негативом

Кожен українець, хоча б раз, ловив себе на думці, що у світі все дуже погано. У телевізорі постійно розкають сумні, страшні новини. В соціальних мережах найбільше саме негативних історій, а по радіо розповідають про політичні скандали, які зводять країну в нікуди. Особливо після початку пандемії, здається, що світ повністю залитий сірими фарбами і в ньому немає місця хорошим, світлим, добрим новинам. 

Всі ми пам’ятаємо історію в Нових Санжарах, коли автобус з евакуйованими українцями з Ухані закидали камінням. Чи протести під будинком у Чернівцях, де було виявлено першого хворого на коронавірус.

Здавалось, українців остаточно поглинула паніка, страх за себе та ворожість до інших. Драматичний інформаційний потік, що линув звідусіль, наче запрошував доєднатись до цього ансамблю відчаю. Підозрілість до сусідів ще ніколи не була на такому високому рівні. Та чи впорались би ми усі з бідою, якби залишились такими ж ворожими, роз’єднаними та не намагались допомогти ближньому? 

Громадська організація “Криголам” з 2017 року бореться з негативом. Ще тоді вони запустили один з перших своїх проектів “ШоТам”. Це короткі відео, які показують, як багато Україна має успішних історій та талановитих людей, і що у нас не все так погано.

Зрештою, цього року організація вирішила боротися з упередження та стигматизацією хворих на коронавірус. Їх новий проект, який Фонд підтримав у рамках “Людяність та взаємодопомога” називається “Ковіда у сусіда”. 

Чому з негативом потрібно боротись?

Звісно, якщо це не негативний тест на коронавірус 🙂

До ідеї створити медіа, яке матиме позитивні новини дійшли друзі-переселенці  з Луганської області. Раніше кожен з них був дотичний до роботи в медіа і в ході своєї діяльності вони зрозуміли, багато негативу у медіапросторі, що в свою чергу складає враження, наскільки  все погано. 

Команда друзів вирішила, що з негативними міфами треба боротися.

“…Бо ми самі переселенці з Луганська, і всі міфи, які були запущені пропагандою починаючи зі старту гібридної війни, ми всі їх пройшли” , – поділився з нами Сергій, один із засновників команди.

Так вони почали з проекту про історії успіху соціального підприємництва. Розказували історії українських підприємців, які створюють не тільки унікальний продукт, а ще й підтримують тих, кому допомога особливо необхідна. Це головна місія організації: нести добро та надихати читачів позитивними прикладами людяності та взаємодопомоги. Десь в той же і з’явилось медіа “ШоТам”. В коротких відео вони розповідали історії людей, які мають надзвичайну сміливість, винахідливість та унікальний розум. Організація прагне дати людям відчувати гордість, за країну в якій ми живемо.

Світлі історії навіть у темні часи

З початком пандемії, над тими, чия місія нести позитив у маси, згущилися сірі хмари. 

Як розповів Сергій, один з засновників організації: 

“ У 2019 році, ми стали дивитися в напрямку сталості. Щоб відходити від донорського фінансування і більше залучати нашу аудиторію до фінансування. Тоді ми запустили відділ партнерств, щоб через комерційні пропозиції забезпечувати фінансування. І справи пішли дуже добре.  Ще на початку 2020 ми запустили систему мембершип, щоб наша аудиторія могла підтримувати наші проект через донейшини та систему місячних підписок. І тут з 17 березня оголосили національний карантин. Практично всі партнерства тоді призупинилися, рівень підписок різко впав, а половина вже наявних підписників просто пропала, тому що у людей на картках не було коштів. До всього, на той момент якраз перепало завершення майже усіх наших попередніх партнерств. Тому скрутні були часи досить…”

Та попри нелегкі часи, “Криголам” ні на день не зупинив свою роботу. На початку карантину вони таки взялись за проект “Твоя пігулка проти паніки”. Цим проектом хотіли розповісти українцям про корисну та перевірену інформацію про коронавірус. Публікували інформацію з рекомендаціями від ВООЗ, зібрали рекомендації від професорки з Кембриджу, яка поділилась, що робити та як діяти, якщо захворів хтось з близьких. В квітні приєднались до проекту Unicef “Дякую”, де розповідали історії тих, хто з доброї волі опинився на передовій боротьби з коронавірусом. 

В команді кажуть, що просто продовжують втілювати свою першопочаткову ідею – нести позитив у маси, лише трішки підкорегували тематику під потреби часу.  Цю щиру місію підтримали міжнародні фонди. Завдяки цій підтримці “Криголам” зміг швидко встати на ноги і почати роботу над новими проектами. На початок червня організація  вже повністю перезапустила відділ партнерств, ще й підписка зросла на 20%, адже українцям хотілось більше приємних новин на тлі всієї цієї коронавірусної паніки.

Ковіда у сусіда – про те, як бути людяними до ближніх

Цей проект про історії людей, які пережили COVID-19, і як їх найближче оточення пережило цей період разом з ними. Команда має на меті розповісти  п’ять історій стигматизації хворого та 6 позитивних історій підтримки зі сторони сусідів. 

На жаль, через брак інформації про хворобу, деякі громадяни дуже негативно реагують на хворих. І це в той час, коли людині як ніколи потрібна підтримка.

Є історії, коли сусіди хотіли спалити будинок хворого, бо боялись поширення вірусу. Є приклади, коли вбивали домашніх тварин, тому що вони можуть розносити хворобу.

Та разом з тим є дуже багато позитивних історій. Дуже зворушує історія, коли лікарку зустрічають оплесками після роботи, а коли вона захворіла, сусіди приносили продукти додому. Чи наприклад, коли сусіди подбали про бабусю, викликавши їй швидку, чого вона була не в змозі зробити самостійно та доглядали за її домашніми тваринами, доки її не було вдома.  Таких історій, коли  люди підтримували своїх хворих сусідів безліч! 

Проектом “Ковіда у сусіда”, організація прагне донести, що боятись хворого не варто, адже якщо дотримуватись  заходів безпеки, ми можемо  підтримати людину та показати, що вона не сам на сам з бідою.  

 Сьогодні, коли майже  у кожного є знайомі, що хворі на коронавірус, це дуже актуально. Кожен з нас має знати, як можна допомогти людині та розуміти, наскільки їй важлива ця допомога.. Таким чином буде менше випадків того, що люди приховують свою хворобу, знаючи, що їх не будуть обходити “десятою стороною”.

Проект також прагне достукатися до колег-журналістів, які можуть висвітлювати ці позитивні історії, надихаючи людей на людяність та створюючи позитивний інфопростір. 

Діяльність громадської організації “Криголам” це приклад того, що ми самі є творцями позитивних змін.. А  привід радіти за Україну та її громадян є завжди.

Над матеріалом працювала: Наталя Чоботок

#ПрямуємоРазом#MovingForwardTogether#ЛюдяністьВзаємодопомога#StopCoronavirus

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: