Суд відмовив журналісту Сергієві Лещенку в наданні конституційного подання до КСУ

Окружний адміністративний суд Києва не задовольнив позову журналіста Сергія Лещенка до Конституційного Суду України щодо отримання конституційного подання народних депутатів

Окружний адміністративний суд Києва не задовольнив позову журналіста Сергія Лещенка до Конституційного Суду України щодо отримання конституційного подання народних депутатів. Справу підтримує Фонд захисту права на доступ до інформації, який заснував Інститут Медіа Права за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”. Інтереси позивача представляє Роман Головенко, юрист Інституту Масової Інформації.

Суд відмовив у задоволенні позову, спрямованого на отримання тексту конституційного подання народних депутатів щодо конституційності закону “Про засади державної мовної політики”. Представник позивача обґрунтував, що журналіст має право отримати такий документ на запит, оскільки, згідно з законом “Про доступ до публічної інформації”, немає підстав обмежувати доступ до документу й інформація в ньому не може вважатися службовою (як вказав відповідач). Підзаконні нормативні акти самого Конституційного Суду також не дають підстав обмежувати доступу до документу, який було створено поза межами Суду (зокрема народними депутатами).

Одначе суд підтримав ненадання документу, вказавши, що він належить до матеріалів конституційного провадження.

За словами фахівців, Суд не проаналізував суспільної значущості конституційного подання й не врахував рішення Європейського суду з прав людини в аналогічній справі “Угорська спілка громадянських свобод проти Угорщини”. Євросуд підтримав право громадської організації отримати конституційну скаргу, яку подав депутат до Конституційного Суду Угорщини. Юристи нагадують, що, згідно з національним законодавством, практика Європейського суду з прав людини є джерелом права для судів України.

З огляду на це Сергій Лещенко та його представник Роман Головенко оскаржуватимуть судове рішення в Київському апеляційному адміністративному суді.

Контакти:
Інститут Медіа Права
(044) 496 05 80
info@medialaw.kiev.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: