Сучасна модель поліцейської діяльності на Вінниччині

23 лютого у Вінниці відбулось підписання Меморандуму про співпрацю між керівництвом Вінницької обласної державної адміністрації та Міжнародного фонду «Відродження», спрямованого на запровадження на Вінничині сучасної моделі поліцейської діяльності, орієнтованої на громаду. Зазначена модель спиратиметься на правоохоронні потреби місцевих громад і передбачатиме активну співпрацю поліції з місцевим населенням у забезпеченні безпечного середовища на рівні громади.

23 лютого у Вінниці відбулось підписання Меморандуму про співпрацю між керівництвом Вінницької обласної державної адміністрації та Міжнародного фонду «Відродження», спрямованого на запровадження на Вінничині сучасної моделі поліцейської діяльності, орієнтованої на громаду. Зазначена модель спиратиметься на правоохоронні потреби місцевих громад і передбачатиме активну співпрацю поліції з місцевим населенням у забезпеченні безпечного середовища на рівні громади.

 

Проект реалізовується Експертним центром з прав людини у взаємодії з Асоціацією ОСББ Вінниччини та громадськими організаціями за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Про програму

Законом України «Про Національну поліцію», вперше на державному рівні визначено необхідність встановлення співпраці задля вдалої взаємодії поліції і населення. Зокрема, розділ «Громадський контроль Національної поліції» передбачає: звіт про поліцейську діяльність; ухвалення резолюції недовіри керівникам органів поліції; взаємодію між керівниками територіальних органів поліції та представниками органів місцевого самоврядування. Також цим розділом визначено, що поліція взаємодіє з громадськістю шляхом підготовки та виконання спільних проектів, програм та заходів для задоволення потреб населення та покращання ефективності виконання поліцією покладених на неї завдань.

Першим кроком реалізації проекту буде з’ясування думки населення щодо проблем та потреб у сфері безпеки за місцем проживання. Учасники проекту шляхом анкетування вінничан та жителів області, опитування визначатимуть, що найбільше турбує населення, які проблеми є на конкретній території та що робить поліція для того, щоб вирішити ці проблеми. Це дозволить сформувати Програму пріоритетів охорони громадського правопорядку на цій території та правильно обрати ті чи інші форми взаємодії, що допоможуть у побудові найбільш ефективного співробітництва місцевої поліції з населенням для розв’язання цих проблем.

Практика визначення громадських пріоритетів широко використовується в діяльності поліції Великої Британії,Чехії Латвії, США та ін.

Сформовану Програму пріоритетів охорони громадського правопорядку буде рекомендовано для внесення у п’ятирічну програму «Безпечна Вінниччина».

На наступному етапі реалізації проекту планується проведення навчальних заходів щодо формування у працівників поліції психології, яка б відповідала вимогам переходу до нової моделі правоохоронної діяльності, заснованої на принципі партнерства і соціальної допомоги.

Програмою передбачено запровадження проактивних механізмів взаємодії та комунікації між поліцією та населенням. Зокрема, планується проведення аналізу щодо забезпечення комп’ютерною технікою дільничних пунктів поліції з метою впровадження комунікаційної платформи «Електронний кабінет дільничного інспектора»

Серед інших завдань проекту є:

  • Розробка форм звітування/оцінювання роботи місцевої поліції;
  • Розробка механізмів взаємодії між керівниками територіальних органів поліції та представниками органів місцевого самоврядування;
  • Розробка спільних ініціатив з громадськістю у сфері громадського порядку і безпеки за місцем проживання.

У результаті учасники проекту очікують, що місцева поліція буде розглядатися населенням як організація:

  • основою якої є ідея спільної відповідальності та безпеки;
  • яка має місію та стратегію запобігання злочинності на конкретній території;
  • де профілактична робота оцінюється на високому рівні – і рівноцінна розслідуванню вже скоєних злочинів;
  • де є програма професійної підготовки та мотивації співробітників;
  • яка є відкритою та має надійних однодумців з боку громадськості.

Для того, аби ЗМІ та небайдужі вінничани змогли спостерігати за ходом реалізації проекту, дізнаватись свіжі новини та знайомитись із закордонною практикою, створено окремий веб-сайт та сторінки у соціальних мережах.

Участь у презентації взяли:

Тарас Качка, заступник виконавчого директора Міжнародного фонду «Відродження»;

Роман Романов, директор програми «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження»;

Василина Яворська, менеджер Програми «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження»;

Юрій Бєлоусов, голова правління «Експертний центр з прав людини»;

Уляна Шадська, керівник проекту «Запровадження поліцейської діяльності, орієнтованої на громаду у Вінницькій області» Експертного центру з прав людини;

Ельвіра Мрясова, голова правління Асоціація ОСББ Вінниччини;

Станіслав Нижник-Оскольський, координатор проекту «Запровадження поліцейської діяльності, орієнтованої на громаду у Вінницькій області» Експертного центру з прав людини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: