Інноваційна освіта: Україна перетворюється на ІТ-націю

Галузь інформаційних технологій наразі є однією з небагатьох, які продовжують рости і розвиватися, не зважаючи на непросту ситуацію в країні. Саме тому все більше і більше українців намагаються перепрофілюватись в IТ. Для надання можливості зробити перший крок в IT, Фонд BrainBasket за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” запустив масштабну програму Technology Nation – всеукраїнський проект, який дозволяє всім охочим безкоштовно здобути комп’ютерну освіту світового класу та вивчити основи найбільш затребуваних мов програмування (за програмою Harvard University та Massachusetts Institute of Technology). Участь в програмі не потребує попередніх технічних навичок, тож подати заявку на участь може кожен.

Протягом 2018 року навчання пройшли 229 молодих людей, а також 105 жінок у декреті. В рамках проекту українською мовою був перекладений та опублікований найпопулярніший у світі онлайн-курс з програмування Harvard CS50.

WOW Teachers – всеукраїнський соціально-освітній проект з безкоштовного навчання вчителів інформатики та старшокласників основам web-розробки.

Стратегічна мета проекту – дати поштовх до розвитку шкільної ІТ-освіти “знизу”, зокрема підвищити рівень викладання інформатики у школах, допомогти вчителям та школярам подолати так званий “страх перед технологіями”, розвіяти міф про те, що ІТ – це щось надзвичайно складне і тим самим стимулювати дітей обирати ІТ в якості майбутньої професії. Міжнародний фонд “Відродження” надав підтримку для впровадження проекту в 2018 та 2019 роках.

В рамках проекту 445 шкільних вчителів інформатики пройшли сучасний базовий курсу з web-розробки. Передбачається, що у 2019 році як мінімум половина з вчителів, що пройдуть навчання, проведуть протягом року позашкільні курси з web-розробки для понад 4000 підлітків на базі навчальних хабів BrainBaskеt.

В майбутньому вчителі зможуть включати елементи курсу в уроки інформатики або ж самостійно проводити навчання підлітків у позашкільному форматі, що додатково збільшить масштаб проекту. Програма дозволить підліткам навчитися самостійно створювати web-сайти, що сприятиме меті популяризації вивчення технологій серед старшокласників.

Програму курсу було розроблено групою ентузіастів, досвідчених менторів BrainBasket, з використанням матеріалів відомих світових навчальних закладів та онлайн ресурсів (зокрема, University of London, W3Schools, Microsoft, Mozilla MDN та ін.)

IT-Moms – це навчальний курс основам web-розробки та елементам web-дизайну для жінок, які перебувають у декретній відпустці й не можуть перебувати в офісі та які хочуть використовувати цей час для самоосвіти та зміни роду діяльності. Курс був створений та впроваджувався Brainbasket Foundation за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Учасники групи навчалися створювати власні продукти та активно володіти технологіями, а не просто споживати їх. Заняття проходило у форматі змішаного навчання (онлайн+оффлайн), що передбачало самостійну роботу з лекційним матеріалом і аудиторну практику під керівництвом ментора. Курс тривав 12 тижнів і завершився самостійною розробкою власного продукту. Курс охопив 6 міст України: Суми, Черкаси, Дніпро, Херсон, Бердянськ та Запоріжжя.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: