Формування глобальної демократичної коаліції

Протягом останніх 5 років експерти Фонду та наші грантери здійснили десятки адвокаційних візитів до країн ЄС з метою підтримки глобальної демократичної коаліції зі стримування агресії Росії та підтримки України. В рамках таких візитів організовувались круглі столи та конференції, присвячені українському порядку денному та російським порушенням міжнародного права, переговори з європейськими експертами та єврочиновниками тощо. 

Так, у грудні 2015 року за координації Фонду було підготовлено та оприлюднено комплексний Звіт українських незалежних експертів щодо стану виконання Мінських домовленостей. У звіті, адресованому в першу чергу іноземній аудиторії, представлені переконливі свідчення систематичних порушень та маніпуляцій з боку Росії та підтримуваних нею сепаратистів; наведено статистичні дані, які свідчать про систематичне недотримання перемир’я і  фактичне продовження збройного конфлікту низької інтенсивності на Донбасі, який унеможливлює пошук політичного вирішення конфлікту. Фактично цей документ став першим публічним звітом про стан виконання кожного пункту Мінських домовленостей, погоджених на саміті «Нормандської четвірки» у лютому 2015 року. Публікація звіту відбулася напередодні саміту ЄС, на якому ухвалювалися рішення про продовження економічних санкцій проти Російської Федерації за її агресію проти України.

Фонд підтримав низку експертних ініціатив, спрямованих на налагодження безпосередньої комунікації українських громадських експертів з європейськими інституціями, експертами та лідерами думок у провідних країнах Європейського Союзу щодо стану та пріоритетів реформ в Україні, викликів російської агресії, а також інструментів підтримки України з боку ЄС. Участь українських експертів у низці заходів в країнах ЄС дозволила представити українські позиції та аргументувати посилення уваги до України як пріоритету зовнішньої політики ЄС.

Зокрема, за підтримки Фонду працює Офіс зв’язку українських аналітичних центрів у Брюсселі (http://ukraine-office.eu) – платформа, що консолідує зусилля задля просування реформ та європейської інтеграції в Україні шляхом комунікації, адвокації та розбудови партнерств між аналітичними центрами України та ЄС. З 2016 року Офіс проводить Українську Лабораторію в Брюсселі. Щорічно вона збирає більше 100 учасників з України та багатьох країн ЄС.

У жовтні 2016 року, напередодні берлінського саміту в «Нормандському форматі» та засідання Європейської Ради, на якому вирішувалося питання про продовження санкцій ЄС щодо Росії, чотири українські аналітичні центри за допомогою Офісу представили в Брюсселі спільну доповідь «Не все спокійно на східному фронті: Аудит Мінських угод та можливі шляхи реінтеграції України». В доступному для західної аудиторії форматі доповідь розкрила бачення українського експертного середовища та тенденції громадської думки щодо майбутнього Мінських домовленостей та сценаріїв реінтеграції окупованих територій на Сході України.

Для того, аби європейські журналісти мали доступ до якісної та неупередженої інформації про події в Україні ГО “Інтерньюз-Україна” в партнерстві з Міжнародним фондом “Відродження” у 2018 році реалізовували проект Ukraine.World – ініціатива українських і міжнародних експертів та журналістів, зацікавлених у висвітленні ситуації в Україні, а також протидії пропаганді і дезінформації. 

Англомовне медіа ukraineworld.org акумулює статті, інфографіку, відеоматеріали та подкасти про Україну. Автори UkraineWorld також регулярно пишуть про українських політв’язнів у Росії та надають цій проблемі міжнародного розголосу. 

Матеріали аналітиків UkraineWorld з’являються у провідних світових виданнях: Financial Times, Atlantic Council, Newsweek Europe, EUObserver, Euractiv, OpenDemocracy. 

Від квітня 2014 року українські неурядові організації “Майдан закордонних справ” та “Інститут Чорноморських стратегічних досліджень” спільно з інтернет-виданням BlackSeaNews здійснюють моніторинг порушень санкцій, уведених ЄС, США та іншими країнами у зв’язку з окупацією Криму. Ця робота теж проводиться за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. 

Моніторинг порушень санкцій щодо РФ здійснюється за напрямками: (1) морське судноплавство; (2) цивільна авіація; (3) інвестиційні проекти; (4) російські підприємства, які беруть участь у технологіях обходу санкцій; (5) туризм та візити іноземних громадян. Дані моніторингу показують, що, незважаючи на все, санкції реально працюють і дошкуляють окупантам.

Судна-порушники з бази даних Blackseanews.net були включені до міжнародної бази даних проблемних суден, яку модерує найвідоміший міжнародний портал працевлаштування моряків − Seafarers Journal. Задокументований список порушень Росією міжнародних санкцій та конкретні пропозиції щодо введення нових громадські організації надіслали Верховному представнику ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Федеріці Могеріні, а також у дипломатичні представництва. Інформацію проекту отримують та високо оцінюють іноземні дипломати, зокрема, країн ЄС, а також інституції у Брюселі, відповідальні за формування та моніторинг здійснення санкційної політики ЄС.

24 січня Міжнародний фонд “Відродження”, делегація України на Парламентській асамблеї Ради Європи, Українська Хельсінкська спілка з прав людини та Центр політико-правових реформ провели паралельний захід під час Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). У заході “Відновлення справедливості на Донбасі. Застосування міжнародних механізмів для забезпечення прав людини на Сході України у контексті збройного конфлікту” взяли участь 30 осіб – представники іноземних делегацій, депутати Верховної Ради України, постійні представники України у ПАРЄ та журналісти. 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: