Студентські дебати в Києво-Могилянській академії

30 травня на базі Національного університету "Києво-Могилянська академія" відбулись дебати на тему "Декарбонізація у генерації енергії в Україні. Можливі альтернативи: атомна чи "зелена" енергетика".

30 травня на базі Національного університету “Києво-Могилянська академія” відбулись дебати на тему “Декарбонізація у генерації енергії в Україні. Можливі альтернативи: атомна чи “зелена” енергетика”.

У дискусії взяли участь стажери аналітичного центру DiXi Group Андрій Білоус та Андрій Фіголь, та менеджер програм з європейської інтеграції Анастасія Єрмакова. Модерував дискусію аналітик DiXi  Group Тарас Ткачук.

“Дуже вразив рівень аудиторії, яка попри молодий вік, фахово обговорювала питання виробництва електроенергії, напрямки розвитку джерел відновлюваної енергетики та можливі способи зменшення шкідливих викидів. Студенти ставили актуальні запитання та пропонували шляхи вирішення проблем в енергетичній галузі”, – зазначив Тарас Ткачук.

Темою дебатів стали викиди від спалювання вугілля на теплоелектростанціях (ТЕС). Крім того, учасники дискусії розмірковували над тим, який вид енергії, зважаючи на географічне положення, кліматичні умови та деякі політичні аспекти, краще розвивати в Україні.

“Дуже радий, що проблемою викидів в Україні у сфері генерації енергії цікавляться не тільки експерти, а і студенти. Цікаво було подискутувати, що ж ми маємо розвивати. В результаті погодились, що до проблеми викидів потрібно підходити комплексно: замінити генерацію ТЕС виключно атомною чи “зеленою” енергією не вдасться”, – сказав Андрій Білоус.

“Найбільш здійсненною ціллю на шляху до зменшення викидів СО2, є стимулювання державою інвестицій у побутові “зелені” технології: встановлення вітряків, сонячних панелей. Цим самим можна зменшити навантаження на централізовану генерацію і, як наслідок, створити можливості для зменшення виробництва електроенергії на вугільних ТЕС”, – додав він.

Дискусія була організована DiXi Group в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів України, яку виконує Міжнародний фонд “Відродження” (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA).

Контакти: dixigroup.org

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: