Стратегії в громадах як інструмент розвитку

4 квітня експерти поділилися досвідом формування і прийняття 11-ти стратегій об’єднаних територіальних громад Луганської, Херсонської, Миколаївської, Одеської областей під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

4 квітня експерти поділилися досвідом формування і прийняття 11-ти стратегій об’єднаних територіальних громад Луганської, Херсонської, Миколаївської, Одеської областей під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі. У прес-брифінгу взяли участь члени територіальних громад та представники громадських організацій: «Громадська ініціатива Луганщини», «Причорноморський центр політичних і соціальних досліджень», «Фонд розвитку міста Миколаїв», «Асоціація сприяння самоорганізації населення».

Міжнародний фонд «Відродження» продовжує підтримувати проекти, які сприяють реформам в Україні. Реформа місцевого самоврядування є однією із ключових сьогодні, оскільки від її успішності буде залежати імплементація інших – освіти, охорони здоров’я тощо на місцевому рівні. Розробка стратегій розвитку новоутоврених об’єднаних територіальних громад – один з конкурсів, який мав на меті сприяти ефективному втіленню реформи децентралізації на локальному рівні.

Чому розробка таких стратегій важлива і на що варто звертати увагу при її розробці коментують  учасники прес-брифінгу:

Тетяна Кірілова, голова правління громадської організації «Громадська ініціатива Луганщини»: «Стратегії перших об’єднаних громад є важливим для самих громад, а також можуть стати чудовим прикладом для інших об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Наявність стратегії є передумовою отримання технічної допомоги як від держави, так і від міжнародних донорів. Її обов’язковість також прописана у законодавстві».

Іван Дудар, голова Кочубеївської сільської об’єднаної територіальної громади: «Стратегія нашої громади розроблялась 9 місяців, протягом яким відбулось 6 засідань робочих груп та соціологічне опитування мешканців громад. У процесі були задіяні люди з усіх 14 пунктів громади. Ми робили опитування, створювалі робочі групи, збирались у селах, щоб почути різні думки та на основі їх допрацювати стратегію».

Олександра Мошнягула, голова правління Причорноморського центру політичних і соціальних досліджень: «Ми можемо допомогти іншим громадам перейти до стратегічного планування. У регіоні, на підставі нашого досвіду, ми можемо запропонувати об’єднаним громадам Херсонської області додатковий сервіс, який дозволить швидко розробити стратегічний документ».

Михайло Золотухін, директор Фонду розвитк міста Миколаїв пояснив важливість стратегічного планування для громад: «Головне у стратегії – це її націленість на розвиток, а не на «проїдання» бюджетів. Добре, що громада навчилася залучати гроші від держави через Державний фонд регіонального розвитку. Але стратегія покликана на створення власних ресурсів розвитку. Місцева демократія грає тут вирішальну роль, без неї це буде не дієвий механізм, а профанація».

Андрія Крупніка, заступник голови Асоціаціяї сприяння самоорганізації населення: «Ми рекомендуємо громадам якнайшвидше приймати статути громад, де будуть прописані процедури взаємодії периферійних територій з центральною. Така взаємодія – невикористаний резерв реформи місцевого самоврядування».

фото: УКМЦ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: