«Стратегічне партнерство: поглиблення українсько-польських відносин у європейському контексті»: ІЕД провів масштабну конференцію

Стратегічність, синергія, системність – основні принципи успіху України на шляху до Європейського союзу. Під цим девізом пройшла конференція «Стратегічне партнерство: поглиблення українсько-польських відносин у європейському контексті», організована Інститутом економічних досліджень.

З вітальним словом виступила Інна Підлуцька, заступниця виконавчого директора Міжнародного фонду «Відродження».

Посол Польщі в Україні Ярослав Гузи запевнив, що Польща є партнером України, зокрема, на її шляху євроінтеграції. Але він озвучив певні застереження щодо вступу до ЄС. За його словами, вступ до ЄС – це не один крок, а тривалий втомливий біг з перешкодами по пересіченій місцевості. При цьому Україні варто задуматись не лише власне про вступ до ЄС, а й про те, яке далі працювати в ЄС.

Європа закінчується там, де починається росія, зазначив Ярослав Гузи.

Посол України в Польщі Василь Зварич підкреслив стратегічну роль українсько-польського партнерства. Він зауважив, що Україна і Польща – співставні країни за розмірами, потенціалом, ментальністю, за історичною близькістю. І Україна зацікавлена у польському досвіді. За словами посла, ЄС зацікавлений у членстві України, оскільки розширення – це геостратегічна інвестиція в мир, безпеку, стабільність та добробут.

Протягом першої сесії «Майбутнє європейського союзу з Україною: виклики та переваги», модератором якої виступила наукова директорка ІЕД Вероніка Мовчан, спікери обговорили виклики і задачі, що стоять перед Україною на шляху до ЄС. Участь у дискусії взяли Олександр Ільков, генеральний директор Офісу з європейської та євроатлантичної інтеграції, Альберто Фернандес-Діес, керівник торгово-економічного відділу Представництва ЄС в Україні, Томаш Врублевський, президент Варшавського інституту підприємництва, Дмитро Шульга, директор програми “Європа і світ” Міжнародного фонду “Відродження”.

В рамках другої сесії «Вчимося з польського досвіду: політика, адаптація та зростання в ЄС», яку модерував голова правління ІЕД Ігор Бураковський, йшлося про застосування Україною польського досвіду.

Спікерами виступили Піотр Палуткєвіч, віце-президент Варшавського інституту підприємництва, Йоланта Шиманська з Польського інституту міжнародних відносин, Кшиштоф Гловацький, аналітик WISE-Europe, Андрій Дещиця, Посол України в Республіці Польща (у 2014-2022 роках), Юлія Клименко, перша заступниця Голови Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури, Іван Нагорняк, радник Центру економічного відновлення, керівник євроінтеграційного напрямку EasyBusiness.

Третя сесія «Створення каркасу співпраці: політика, бізнес та інновації» під модерацією Лукаша Войдиги, заступника директора Центру стратегічних досліджень Варшавського інституту підприємництва, була присвячена існуючим та потенційним напрямкам  співпраці.

Участь взяли Оксана Миронько, керівниця департаменту комунікацій ЄБА, Павел Кохановіч, Перший секретар економічного відділу Посольства Республіки Польща в Україні, Шимон Ващин, Президент Міжнародної асоціації польських підприємців в Україні, Валерій Король, віце-президент ТПП України, Ольга Трофімцева, Посол з особливих доручень МЗС України (2022-2023), Ярослав Романчук, голова правління Асоціації українського бізнесу в Польщі.

Джерело: ІЕД

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: