Стажування студентів в прибалтійських АЦ

В кінці березня в межах «Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні» відбувся короткотерміновий навчальний візит молодих аналітиків-стажерів до Прибалтійських аналітичних центрів. Аналітики відвідали найпотужніші аналітичні центри Латвії та Естонії.

В кінці березня в межах «Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні» відбувся короткотерміновий навчальний візит молодих аналітиків-стажерів до Прибалтійських аналітичних центрів. Аналітики відвідали найпотужніші аналітичні центри Латвії та Естонії:

Враження стажерів про поїздки

Ліля Лаврук:

«Прекрасна поїздка до Прибалтики! В межах програми для стажерів українських аналітичних центрів, організованою Міжнародний фонд «Відродження», мені таки вдалося здійснити свою мрію і побачити Естонію, Латвію і навіть трішечки Литву».

Аліса Безман:

«За четыре дня мы объездили шесть прибалтийских think tanks и достаточно сильно, скажу я вам, просветлились.

Познакомились с астрофизиком, написавшей в 1991 нынешнюю конституцию Эстонии, выяснили, что сотрудники Музея оккупации Латвии считают, что украинцы не знакомы с явлением «колхоз» и придумали новый жанр аналитической записки «полиси мимо». Ну и натырили кучу идей по организации работы аналитических центров, естественно.

Благодарности за поездку предназначаются Sofia Golota, которая нас терпела, Міжнародний фонд «Відродження», который все органзовал, и особенно – шведским налогоплательщикам, которые все профинансировали (интересно, в курсе ли они, какое благое дело сотворили).

На фото просветленные стажеры CEDOS согревают собой плиты Таллина».

Анастасія Фетісова:

«В межах Ініціативі з розвитку аналітичних центрів Міжнародний фонд «Відродження» відвідали організації колег в Прибалтиці. Цей ознайомчий візит мав на меті показати, як влаштовані АЦ в Естонії та Латвії.

Влаштовані по-різному: від незалежних до афілійованих з міністерствами (ICDS-International Centre for Defence and Security) та університетами (Centre for EU-Russia Studies (CEURUS), University of Tartu, один з тих, що надихає). Від доволі стандартних за форматом роботи (адвокація та вплив на провадження політичних рішень) як Poliitikauuringute Keskus Praxis чи Domnīca Providus / Centre for Public Policy Providus до таких екзотичних, але не менш серйозних, як E-Governance Academy (фактично, є світовим місіонером електронного врядування).

Працюють (досліджують/ розробляють/ комунікують) не стільки на гранти міжнародних фондів (частина відомих звідти вже пішла), скільки на замовлення (тендери, як правило) від державних органів та ЄС. Деякі АЦ підробляють консалтинговими послугами для бізнесу, але це радше виключення, ніж поширена практика.

Що маю в результаті? Ну, мабуть, те, що і слід мати від подібних поїздок. Нові знайомства, цікавий досвід, трохи натхнення та робочий настрій».

Андрій Сухарина:

«Що може бути кращим від Естонії, політикою якої я натхненно і безнадійно захоплююсь уже не перший рік? Теперка знаю що може бути ліпше: Естонія в комплекті з Латвією і з їхніми Think Tank`ами.

Познайомитись з тим всім я мав можливість завдяки Міжнародний фонд «Відродження». Серйозно, друзі, я ніколи думав що хтось може тебе стільки навчати, платити стипендію, та ще возити по «заграницях» навіть не за дякую.

Якщо мене спитати про Think Tank, який найбільше вразив, то я, мабуть не відповім. Але виокремлю все таки два. По перше – це Domnīca Providus / Centre for Public Policy Providus, а другий E-Governance Academy. Чого вартує тільки одна e-grandma, яка одноособово крутіша за цілий вагон наших «реформаторів».

Але що буду вам розказувати. Якщо в гуглі вас не забанили, то самі зможете почитати про ці танки. А я пораджу тільки одне: якщо ви будете в Таллінні, і вам вечерком не буде чим займатись – йдіть гуляти по старому місту.

P.S. Дякую Margaret Velebnyk, в якої руки ростуть звідкиля треба за мегакруті фото і Sofia Golota, яка мужньо витерпіла весь процес кураторства над нашою групою».

 

Андрій Фіголь:

«Завдяки Ініціативі з розвитку аналітичних центрів України Міжнародного фонду «Відродження» студенти ВНЗ провели зустрічі в аналітичних центрах країн Прибалтики. Поїздка мала навчальний характер, оскільки учасники мали можливість спілкуватись з керівниками та працівниками аналітичних центрів на предмет їхньої діяльності, написання аналітичних документів, співпраці з органами державної влади, навчальними установами, залучення студентів до дослідницької діяльності. Особливу подяку висловлюємо куратору групи Софії Голоті за чітку організацію поїздки, отриманий досвід та цікаві екскурсії.

Due to the Initiative of the development of think tanks of Ukraine (International Renaissance foundation) students of higher educational establishments conducted meetings in the think tanks of Baltic countries. The trip had the educational value, as the participants had the opportunity to communicate with heads and representatives of think tanks on the subject of their activity, writing policy papers, cooperation with government authorities and educational institutions and engaging students to research activity. Express our special thanks to curator of the group Sofia Golota for efficient organization of the trip, gained experience and interesting excursions».

Маргарет Велебник:

«Юні аналітики в марафоні за досвідом європейських Think Tanks

В рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів України та за підтримки Міжнародний фонд «Відродження» всього за 3 дні нам вдалося відвідати 6 аналітичних центрів Латвії та Естонії, які ознайомили нас з власними форматами роботи, аналітичними продуктами, створеними за європейськими стандартами та досвідом взаємодії з органами влади.
+ Також нашвидкуруч ми встигли познайомитися з національними колоритами країн, відвідати цікаві місця та смачно попоїсти в середньовічних тавернах».

Всі фото з ФБ-сторінок стажерів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: