Експертна організація StateWatch створила портал “Контроль витрат на відновлення”, метою якого є систематизувати всі дані щодо надходжень фінансової допомоги на медицину, аби суспільство та донори мали можливість дізнатися про те, хто надає кошти на відновлення, та куди вони витрачаються. У цьому їх підтримав Міжнародний фонд “Відродження”.
StateWatch з 2018 року контролює витрати у сфері медицини. З того часу Україна зіштовхнулась з двома масштабними викликами – пандемією COVID-19 та повномасштабним вторгненням російських військ. Обидва виклики потребували від влади швидких рішень та непередбачених витрат з державного бюджету. А отже і особливої уваги з боку суспільства.
У 2020 році StateWatch створила портал “Контроль COVID-витрат”. Він став архівом бюджетних запитів та витрат на боротьбу з COVID-19, а також усіх рішень, які ухвалювали робочі групи при КМУ та ОПУ для протидії поширенню коронавірусу. Для того, щоб сучасники та нащадки могли зрозуміти, які політичні рішення були доцільними, а які хибними під час першого в історії незалежної України національного карантину.

24 лютого 2022 року розпочалося повномасштабне вторгнення. Аби розпочати процес відновлення медичної інфраструктури від наслідків війни уряд запровадив нові механізми залучення фінансової та гуманітарної допомоги. Однак механізми звітування про витрати цих коштів є недосконалими. Для систематизації цих даних StateWatch створила додатковий розділ “Контроль витрат на відновлення”, який став продовженням їхньої роботи з моніторингом витрат на медицину в Україні.
Портал містить результати досліджень команди проєкту та корисні матеріали за темою. Експерти StateWatch зібрали з різних джерел дані щодо надходжень фінансової допомоги на відновлення медичної інфраструктури в Україні від наслідків війни для того, аби суспільство та донори мали можливість дізнатися про те, хто надає кошти на відновлення, та куди вони витрачаються.
Зараз на порталі уже можна знайти зібрану інформацію по надходженнях і витратах в рамках проєкту в рамках проєкту United24, а саме:
- загальні дані щодо коштів на медичну допомогу в рамках проєкту;
- куди витрачаються кошти на медичну допомогу;
- джерела даних про витрати коштів проєкту на медичну допомогу.

Команда продовжує збирати, обробляти та систематизувати дані, тож портал продовжуватиме наповнюватись. Експерти вважають, що систематизація та оприлюднення документів, що фіксують рішення влади щодо витрат коштів на медичну допомогу та відновлення медичної інфраструктури, дозволить встановити хронологію прийнятих рішень, а також оцінити їхню ефективність.
Проєкт здійснюється зі підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.