Стартував соціально-мистецький проект «Parasol»

Проект «Parasol», який презентували в УКМЦ 2-го березня, покликай привернути увагу до теми паліативної допомоги в Україні. Його ініціювали культуртрегери, які хочуть об’єднати письменників, художників, громадських діячів, журналістів, блогерів, лікарів, меценатів тощо, аби розповісти, як мистецтво може пливати на соціальні явища.

Проект «Parasol», який презентували в УКМЦ 2-го березня, покликай привернути увагу до теми паліативної допомоги в Україні. Його ініціювали культуртрегери, які хочуть об’єднати письменників, художників, громадських діячів, журналістів, блогерів, лікарів, меценатів тощо, аби розповісти, як мистецтво може пливати на соціальні явища.

«Сподіваюся, нам вдасться довести, що мистецтво може бути соціальним і може бути дієвим інструментом, який допомагає глибше зрозуміти проблему і донести її до тих, хто про неї нічого не знає», – каже Настасія Євдокимова, керівник проекту «Parasol».

Проект включатиме: інформаційну кампанію, видання арт-буку спільно із Видавництвом Старого Лева до Книжкового Арсеналу, виставки картин, освітню програму, дискусійні майданчики й благодійне зібрання коштів для виїзних служб паліативної допомоги у 7 містах/регіонах: Ужгород, Луцьк, Вінниця, Івано-Франківськ, Кропивницький, Харків, Дніпро.

«На відміну від європейської сучасної традиції, українська література зазвичай обходить дражливі теми. Ми спробували вивести письменників «на слизьке» – і, вважаю, нам це вдалося. Ми сподіваємося, що тексти і роботи, які увійдуть до арт-буку, і наша робота продовжить піднімати інтерес до болісних тем», – каже Іван Рябчій, координатор літературної складової проекту.

Після успіху арт-проекту «Оскар і рожева пані», робота над яким у 2015-му році об’єднала: актрису Ірму Вітовську, гурт «Океан Ельзи», режисера Ростислава Держипільського, художника Андрія Ярмоленка та хореографа Ольгу Семьошкіну, у створенні театрального проекту за мотивами всесвітньо відомого роману класика сучасної світової літератури Еріка-Еммануеля Шмітта, програмна ініціатива «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження» вирішила продовжити «просування» паліативної допомоги, залучаючи культурницьке середовище.

Паліативна допомога – це підхід, що дозволяє поліпшити якість життя пацієнтів та їхніх сімей, які зіткнулися з проблемами смертельного захворювання. Важливо, що у випадку паліативної допомоги йдеться про цілий комплекс: і адекватне знеболення, і психологічну підтримку пацієнтів та родичів, які стикаються із нерозумінням – що робити, і підготовку до осмислення смерті, як природного етапу в житті людини.

В Україні паліативної допомоги потребують близько 500 тисяч людей. «На сьогодні задоволеність [допомогою] складає десь 15%. Із загальної потреби, розрахованої за методологією Всесвітньої організації охорони здоров’я, із 500 кг. морфіну, які ми маємо замовляти і виробляти як лікарський засіб, ми щорічно споживаємо близько 80 кг. Це дозволяє порахувати, наскільки це велика проблема», – пояснює Ксенія Шаповал, менеджер програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».

Проект реалізовується ГО «Фонд Європа ХХІ» за підтримки програмної ініціативи «Громадське здоров’я»  Міжнародного фонду «Відродження».

Генеральний інформаційний партнер – Український кризовий медіа-центр.

 

Керівник проекту – Настасія Євдокимова
parasolartproject@gmail.com
+380930113862

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: