Стартував проект міжетнічного порозуміння «Думайдан-2017»

30 березня 2017 року у Києві у Будинку Кіно в межах Міжнародного фестивалю документального кіно Docudays UA стартував проект «Думайдан-2017: гуртуймося біля шатра порозуміння». Проект включатиме різноманітні заходи, покликанівизначити причини непорозуміння між людьми з різних етнічних груп та культур в українському суспільстві, а також віднайти підходи до налагодження міжкультурного діалогу й конструктивної взаємодії. У межах серії заходів проекту вже відбулись творчі майстер-класи та громадські обговорення.

30 березня 2017 року у Києві у Будинку Кіно в межах Міжнародного фестивалю документального кіно Docudays UA стартував проект «Думайдан-2017: гуртуймося біля шатра порозуміння». Проект включатиме різноманітні заходи, покликанівизначити причини непорозуміння між людьми з різних етнічних груп та культур в українському суспільстві, а також віднайти підходи до налагодження міжкультурного діалогу й конструктивної взаємодії. У межах серії заходів проекту вже відбулись творчі майстер-класи та громадські обговорення.

Міжнародний фонд «Відродження» вже багато років продовжує підтримувати ініціативи неурядових організацій й активістів, які представляють ромські громади та сприяють створенню в Україні середовища, вільного від дискримінації ромів у сфері освіти, охорони здоров’я, розвитку молодіжного ромського лідерства. Думайдан-2017 – одна з таких ініціатив. Фонд також координує діяльність Ромського освітнього фонду тут (Будапешт, Угорщина) в Україні, завдяки якому вже понад 300 талановитих ромських людей змогли отримати або наразі отримують вищу освіту.

«У сучасних соціально-політичних умовах, ми маємо розуміти, що протидія етнічній дискримінації й толерантність – це визнання іншості, полікультурність й повага до людської гідності задля мирного й безпечного співжиття в Україні», – наголошує Ольга Жмурко, директор Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження».

У межах проекту «Думайдан-2017: гуртуймося біля шатра порозуміння» вже пройшло декілька майстер-класів з клаптикового шиття. Подібні майстер-класи протягом року будуть проходити по всій Україні. Організатори планують зшити справжнє величезне шатро й вкінці року продати його на благодійному аукціоні.

Також відбулось громадське обговорення, учасники якого торкнулися болючої теми – знищення ромів нацистами під час Другої світової війни. Зокрема збереження трагічних подій в національній пам’яті – встановлення у Бабиному Яру до 75-их роковин трагедії монументу «Ромська кибитка» в пам’ять про розстріляних там ромів у 1941 році.

У фінальній частині обговорення учасники переглянули тізер фільму про історії ромських жінок, які розвінчують стереотипи і своїм прикладом демонструють успішність, професійну й особисту реалізацію. Над фільмом працює громадська організація «Платформа для змін «Ре:Дизайн»». Повні версії фільмів можна буде побачити в межах спеціальної події «Роми (не) відомі», яка відбудеться в рамках Книжкового Арсеналу 2017.

У заході взяли участь громадські діячі, правозахисники, митці: Аркадій Бущенко, Українська Гельсінська спілка з прав людини; Наталія Зіневич, проект «Сім успішних історій»; Петро Бурлаченко, громадська організація «Центр Права»; Ашот Аванесян, Рада національних спільнот України; Ровшан Тагієв, Асамблея національностей України; Тимур Асланов, Асамблея національностей України; Тетяна Мураткіна, Конгрес національних громад України; Петро Григориченко, «Конгрес Ромен України»; Інеш Кдирова, Рада національних спільнот України; Рані Романі, поетеса; Ольга Музиченко, Центр Української Культури та Мистецтв; Дарья Карякіна, «Інтернаціональний Союз» та інші.

Організатори заходу «Думайдан – 2017: гуртуймося біля шатра порозуміння»: Громадська спілка «Українська Гельсінська спілка з прав людини», Всеукраїнська спілка громадських організацій «Конгрес Ромен України», Міжнародний фонд «Відродження», Міжнародний благодійний фонд Ромський жіночий фонд «Чіріклі», громадська організація Платформа для змін «Ре:Дизайн», Конгрес національних громад України, Асамблея національностей України, Рада національних спільнот України, Громадська організація «Центр Права», Міжнародна громадська організація «Інтернаціональний Союз». Проект реалізується за підтримки Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, Центру Української Культури та Мистецтв, Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України.

Захід організовано в рамках проекту з інституційної розбудови «Українська Гельсінська спілка з прав людини» за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні, а також за підтримки Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: