Стартсесія щодо інтеграції системи безоплатної правової допомоги в громаді

Стратегічна сесія Координаційного центру, центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та партнерських громадських організацій з Києва та регіонів.

12 лютого, фахівці та фахівчині Координаційного центру, центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та партнерських громадських організацій з Києва та регіонів зібрались разом у столиці, щоб проаналізувати практику понад двох з половиною років роботи та майбутнє відділів правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги у місцевих центрах з надання безоплатної вторинної правової допомоги – так званих інтеграторів. 

Одне із важливих  завдань місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, а також їхніх відділів – бюро правової допомоги – є розвиток активних зв’язків із громадськими організаціями та об’єднаннями на місцевому рівні, органами адвокатського самоврядування, волонтерськими організаціями. Таким чином місцеві центри створють  мережі  широкого  партнерства  надавачів  послуг безоплатної правової допомоги, інформують громади щодо їхніх прав на отримання безоплатної правової допомоги. Саме дл виконання цієї функції у структурі місцевих центрів створили відділ правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги, працівниками та працівницями яких і є «інтегратори».

За словами директора Координаційного центру Олексія Бонюка настав час проаналізувати роботу інтеграторів та знайти рішення, які дадуть імпульс для нових партнерств та правопросвітництва. «Інститут інтеграторів – це одне із надбань гарантованої державою системи правової допомоги. Ці люди є своєрідними «громадянськими активістами» в системі, адже виконують дуже широкий спектр важливих комунікаційних завдань, забезпечуючи гармонійну взаємодію БПД, місцевих громад та громадянського суспільства», підкреслив він.

«Приємно бачити, як за останні кілька років система безоплатної правової допомоги розвинулася в Україні, та інститут інтеграторів, зокрема, як її ключова складова. Час проаналізувати практику та набутий досвід і сформувати розуміння, куди слід рухатися далі», – зазначила координаторка Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» Ольга Гальченко.

Директор Української фундації правової допомоги Микола Сіома нагадав, що інтеграторів шукали серед представників та представниць громадського сектору, здебільшого ними стали місцеві активісти, представники громадських організацій. За його словами, це було зумовлено тим, що ці люди знають, як робити зміни, вміють їх пропонувати, а також шукати кращих шляхів до вирішення проблем та побудови партнерств. 

Захід організовано Координаційним центром з надання правової допомоги спільно з Українською фундацією правової  допомоги за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: