Доктор філологічних наук Микола Легкий став лавреатом міжнародної премії імені Івана Франка з монографією «Проза Івана Франка: поетика, естетика, рецепція в критиці». Про це повідомили на сайті Міжнародного фонду імені Івана Франка.
Доктор філологічних наук Микола Легкий став лавреатом міжнародної премії імені Івана Франка з монографією «Проза Івана Франка: поетика, естетика, рецепція в критиці». Про це повідомили на сайті Міжнародного фонду імені Івана Франка.
Окрім Легкого, на премію були номіновані:
- докторка історичних наук Наталія Білоус з монографією «За крок до Вічності. Мешканці міст Волині у світлі тестаментів кінця XVI –XVII століть»;
- колектив авторів із працею «Галицько-Волинський літопис: текстологія».
«Микола Легкий — відомий франкознавець, доктор філологічних наук, завідувач відділу франкознавства Інститут Івана Франка НАН України та багатолітній старший науковий співробітник Інститут франкознавства ЛНУ ім. Івана Франка, автор ґрунтовних студій Франкової прози. Особливі вітання з Дому Франка для лавреата та наукових спільнот інституцій, до яких він належить. Ґратуляції! Vivat! Слава Франкові, хай живе і квітне франкознавство!» — зазначив директор Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка Богдан Тихолоз.
Лавреат премії отримав диплом, золотий знак і 200 тисяч гривень грошової винагороди.
«Проведення Міжнародної премії імені Івана Франка – це свідчення того, що попри війну українці здатні думати про найважливіше: свою історію, науку й освіту. Ми мусимо дбати про минуле і майбутні покоління навіть у час розрухи, страждань і трагедій. І Міжнародна премія імені Івана Франка вселяє надію, що ми зможемо пройти цей надзвичайно складний і небезпечний період нашого українського буття», — додав директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус.
Міжнародна премія імені Івана Франка – найпрестижніша недержавна нагорода у галузі гуманітаристики. Її заснував у 2015 році онук письменника – Роланд Франко. Премією відзначають науковців, чиї праці стали вагомим внеском у розвиток соціально-гуманітарних дисциплін, мають міжнародне значення та ґрунтуються на засадах наукового осмислення історичних або сучасних процесів у культурі, політиці та суспільному житті України.
Організовує премію Міжнародний фонд Івана Франка за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в межах грантового компонента проєкту EU4USociety, в партнерстві з Дрогобицькою міською радою, Львівською обласною державною адміністрацією, Дрогобицьким державним педагогічним університетом імені Івана Франка, Державним історико-культурним заповідником «Нагуєвичі», Львівським товариством у місті Києві.