Спостерігачі місцевих виборів-2010 побоюються політичних рішень про усунення кандидатів

Представники громадських організацій, що ведуть моніторинг та спостереження на місцевих виборах — 2010, розповіли про очікування щодо дня виборів.

Голова правління ГМ ОПОРА Ольга Айвазовська: «Кандидати завмерли в очікуванні суботи. І не тому, що в цей день буде заборонено ведення передвиборчої агітації і можна відпочити від кампанії швидкого бігу на коротку дистанцію. До 22:00 30 жовтня територіальна виборча комісія може скасувати власне рішення про реєстрацію та зняти кандидата з виборів. Якщо це відбудеться наприкінці доби, то суб’єкти виборчого процесу будуть позбавлені конституційного права бути обраними».

Спостерігачі ГМ ОПОРА неодноразово пересвідчилися, що ТВК не завжди беруть до уваги рішення судів, тому сподіватися на 100% вирішення проблеми скасування реєстрації таким чином не варто. «На жаль, у нас є підстави побоюватися політичних рішень про фактичне усунення кандидатів», — наголосила пані Айвазовська.

Представники громадських організацій — учасників прес-центру «Місцеві вибори — 2010: факти, порушення, тенденції» наголосили:

  • Якщо виборець став свідком порушення, то варто звернутися до спостерігача від суб’єкта виборчого процесу, представника кандидата з проханням допомогти скласти акт про порушення, під яким має підписатися спостерігач та двоє свідків, одним з яких є виборець;
  • Якщо виборець став свідком порушення, яке має ознаки кримінального злочину, в тому числі підкупу виборців, то потрібно негайно звернутися до правоохоронних органів.

Наталія Линник з Комітету виборців України закликала виборців не піддаватись на провокації і не виносити бюлетені з дільниці, адже це документи суворої звітності. «Для виборців вкрай важливо бути зосередженими, дізнатися заздалегідь, скільки бюлетенів вони мають отримати на руки, слідкувати, щоб їх більш літнім сусідам або зовсім молодим виборцям, що голосують з ними, також видали відповідну кількість бюлетенів».

Представники громадських організацій закликали громадян України уважно ознайомитися з інформаційними плакатами партій та кандидатів, вирішити, за кого планують проголосувати, заходити в кабінки для голосування, прийнявши усвідомлений вибір щодо всіх кандидатів та партій.

Крім того, експерти Громадянської асамблеї України узагальнили найпоширеніші порушення вимог закону про місцеві вибори.

Джерело: Громадянська асамблея України, +380 63 628-68-69, +380 63 617-97-05, assembly@gau.org.ua.

Громадський прес-центр «Місцеві вибори — 2010. Факти, порушення, тенденції» створено громадськими організаціями, які ведуть моніторинг і спостереження за місцевими виборами: Комітет виборців України, Громадянська мережа ОПОРА, Мережа підтримки реформ, Фонд «Демократичні ініціативи», Громадянська асамблея України.

Організатор Громадського прес-центру «Місцеві вибори — 2010. Факти, порушення, тенденції» — Громадянська асамблея України за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

***

Комітет виборців України – всеукраїнська громадська організація, яка вже п‘ятнадцять років здійснює комплексний моніторинг виборчих кампаній в Україні на предмет дотримання учасниками виборчого процесу українського законодавства та міжнародних стандартів демократичних виборів.

Комітет виборців України — Наталія Линник, 044 2299730, 050 3426123, nata@cvu.kiev.ua

11 вересня Громадянська мережа ОПОРА розпочала національну кампанію моніторингу виборів до органів місцевого самоврядування. 177 громадських спостерігачів слідкують за ходом перегонів в усіх обласних та районних центрах України. Під час самих виборів на дільницях також працюватиме 1050 спостерігачів.

Громадянська мережа ОПОРА — Ольга Айвазовська, 044 2862670, a.olja@opora.org.ua

Мережа підтримки реформ та Громадянська Асамблея України реалізовують проект «Усвідомлений вибір 2010», що має на меті проведення комплексного експертного опитування щодо перебігу та характерних рис виборчої кампанії у 12 регіонах України, з його подальшим широким оприлюдненням на місцевому та загальнонаціональному рівні.

Мережа підтримки реформ — Катерина Сідаш, 044 5313768, kateryna@laboratory.kiev.ua

Громадянська асамблея України — Андрій Когут, 063 6179705, assembly@gau.org.ua

Фонд “Демократичні ініціативи” — аналітична організація, яка спеціалізується на аналізі громадської думки, аналізі соціальних і політичних тенденцій.

Фонд буде проводити чотири екзитполи виборів до органів місцевого самоврядування (вибори міських голів, міських та районних рад) у найбільших містах України: Харків, Одеса, Львів, Дніпропетровськ.

Фонд “Демократичні ініціативи” — Наталія Якимчук, 044 5813317, dif@dif.org.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: