Спільноту ЧСЧ поінформували про загрози гепатиту С

У Києві відбувся тренінг “Мобілізація неурядових організацій (НУО) / ініціативних груп (ІГ) та інформування чоловіків, що мають секс із чоловіками (ЧСЧ), щодо профілактики, доступу до діагностики та лікування гепатиту С в Україні” в межах однойменного проекту.  

У Києві відбувся тренінг “Мобілізація неурядових організацій (НУО) / ініціативних груп (ІГ) та інформування чоловіків, що мають секс із чоловіками (ЧСЧ), щодо профілактики, доступу до діагностики та лікування гепатиту С в Україні” в межах однойменного проекту. Захід організувала громадська організація “Гей-альянс” за фінансової підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

Тренінг проводили лікар-епідеміолог вищої категорії, заступник головного лікаря Одеського міського СНІД-центру Олена Кульбах і керівник відділу аутріч-роботи та прес-служби ГО “Гей-альянс” Роман Марченко.

У заході взяли участь 14 представників ЧСЧ-організацій та ініціативних груп з Києва, Одеси, Львова, Черкас, Полтави, Кременчука, Донецька, Маріуполя, Луганська, Запоріжжя, Вінниці та Кривого Рога.

Учасникам було запропоновано до кінця лютого виконати домашнє завдання, яке складається з таких пунктів:
1. Визначення медичних закладів та спеціалістів (лікарів-інфекціоністів, що будуть готові впроваджувати (або вже впроваджують) тестування, проводити медичні консультації для представників ЧСЧ в окремо взятому регіоні).
2. Можливість безкоштовного тестування на гепатит С в конкретно взятому регіоні. Можливість безкоштовного тестування на гепатит С у ВІЛ-позитивних ЧСЧ. Можливість безкоштовного лікування для ЧСЧ в конкретному регіоні. Виділення коштів із місцевих бюджетів на безкоштовне лікування вразливих груп і кількість людей, що лікувались таким чином за останній рік. Можливість безкоштовного лікування гепатиту С для ВІЛ-позитивних ЧСЧ в конкретному регіоні.
3. Проведення освітніх заходів для клієнтів НУО/ІГ, волонтерів і працівників, складання короткого звіту про проведені заходи.
4. Соціальне консультування працівниками НУО/ІГ щодо питань гепатиту С (на аутріч-маршрутах, в ком’юніті-центрах, серед знайомих тощо) з розповсюдженням буклету «Гепатит С».
5. Налагодження зв’язків із іншими НУО/ІГ, що працюють з ЧСЧ та іншими вразливими групами в сфері вірусних гепатитів у регіонах, для подальшої спільної адвокаційної діяльності на місцевому рівні, обміну інформацією та допомоги в такій діяльності на національному рівні.

Гепатит С становить серйозну загрозу здоров’ю та життю людей в усьому світі. Група ЧСЧ є однією з найуразливіших у плані захворюваності як на ВІЛ, так і на вірусні гепатити. Це зумовлено тим, що ЧСЧ часто практикують небезпечну сексуальну поведінку та ризиковані сексуальні практики (анальний секс, БДСМ тощо). Облік хворих, який існує в Україні, не відображає реальної кількості тих, хто хворіє на гепатит С.

Контакти: прес-служба ГО «Гей-альянс», (044) 332 00 63

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – захист прав уразливих груп населення у сфері охорони здоров’я шляхом підтримки та розвитку потенціалу громадськості та активістських організацій, сприяння становленню політик і практик в сфері громадського здоров’я, які відповідають міжнародним стандартам, базуючись на принципах доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: