Соціальне бюро Ветерано: реабілітація ветеранів АТО працею

Соціальний бізнес Pizza Veterano спільно з громадською організацією Eleos-Ukraine створили «Соціальне бюро Ветерано», яке допомагає ветеранам АТО адаптуватись до мирного життя.

Соціальний бізнес Pizza Veterano спільно з громадською організацією Eleos-Ukraine створили «Соціальне бюро Ветерано», яке допомагає ветеранам АТО адаптуватись до мирного життя. Підтримала цей проект програмна ініціатива «Громадські ініціативи нової України» Міжнародного фонду «Відродження». З цього приводу днями в Києві відбулася прес-конференція. 

Міжнародний фонд «Відродження» послідовно продовжує підтримувати громадські ініціативи, які сприяють соціальний адаптації ветеранів АТО до мирного життя, створюють умови для порозуміння й примирення в Україні. У «Соціальному бюро Ветерано» військові можуть звернутись за консультацією до психолога, навчитись підприємництву та знайти підтримку серед побратимів. На сьогодні до бюро звернулось вже близько тисячі ветеранів.

«Соціальна адаптація ветеранів за принципом “рівний-рівному” – найбільш оптимальний шлях. Ми раді підтримати знакові ініціативи, які здатні створити історії успіху учасників АТО у мирному житті. Фонд також вже 3-й рік поспіль підтримує програму “Новий відлік” – бізнес-інкубатор, який залучав ветеранів АТО та допоміг їм створити 15 бізнес-ініціатив», – пояснив директор програмної ініціативи «Громадські ініціативи Нової України» фонду «Відродження» Станіслав Лячинський.

Леонід Остальцев, засновник Pizza Veterano вважає, що найкращим помічником у реабілітації ветеранів є власна справа, або робота, яка захоплює. Для того, щоб навчити військових займатися бізнесом, на базі піцерії, разом із спільною ініціативою громадської організаціі Eleos-Ukraine й було створене «Соціальне бюро Ветерано».

«90% людей, які звертаються до нас за допомогою, вважають, що їм потрібні гроші на відкриття власної справи. Але, по-факту, їм потрібен правильний бізнес-план. Є багато людей, які мають фінанси і не знають у що їх вкласти. Вони готові допомогти. Але потенційним інвесторам потрібно бачити готові ефективні бізнес-плани. Саме цьому потрібно вчитися ветеранам», – наголосив Леонід Остальцев.

Під брендом «Ветерано» вже кілька місяців успішно працює кав’ярня «Ізба-Читальня» в Маріуполі. Її засновник Богдан Чабан, колишній військовий, також звернувся до «Соціалного бюро Ветерано» і втілив свою справу в життя.

Він підкреслив, що ветеранам комфортніше працювати один з одним, через спільні переживання і досвід. Але суспільство повинне зрозуміти, що в країні тривають бойові дії, і люди, які звідти повертаються, вже інакші. Тому, важливо навчитись сприймати і розуміти один одного. «Якщо ми бачимо якусь мету, то намаємось дуже-дуже швидко йти до неї. І легше нам йти в компанії таких самих ветеранів, бо ми спілкуємось однією мовою і нам простіше», – зауважив Богдан Чабан.

Для додаткових коментарів щодо проектів з адаптації ветеранів АТО, можна звернутися до директора програмної ініціативи «Громадські ініціативи нової України» Станіслава Лячинського, надіславши запит на pr@irf.kiev.ua.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: