Соціальна допомога: ускладнена процедура й незрозумілі розміри

Фонд суспільної безпеки та Центр соціального партнерства й лобіювання Національного університету “Києво-Могилянська академія” проаналізували якість і доступність адміністративних послуг із призначення соціальної допомоги

Фонд суспільної безпеки та Центр соціального партнерства й лобіювання Національного університету “Києво-Могилянська академія” проаналізували якість і доступність адміністративних послуг із призначення соціальної допомоги. Дослідження було проведено в межах проекту “Національний моніторинг реформи соціального захисту та соціальних послуг” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Анкетування виявило низку недоліків у поширенні інформації про розміри та порядок призначення допомоги в управліннях праці та соціального захисту населення. Під час візитів для оформлення соціальної допомоги респонденти не могли знайти жодних роздаткових матеріалів (наприклад, буклетів, брошур, інформаційних листівок).

51% опитаних зазначили, що без сторонньої допомоги їм було важко розібратися з документами, тоді як для 49% отримана інформація про процедуру, розміри та порядок призначення соціальної допомоги була вичерпною та зрозумілою. При цьому за роз’ясненням вони зверталися не лише до працівників управлінь, але й до осіб, які вже мають успішний досвід оформлення соціальної допомоги.

Експерт Фонду суспільної безпеки Ганна Єлькіна зазначила: “Важливим і кричущим фактом є незадоволеність розмірами отриманої допомоги. Як показало дослідження, 42,2% респондентів незадоволені розміром призначеної допомоги, їм не було пояснено причин встановлення саме такого розміру. У 24,4% опитаних громадян процес призначення допомоги забрав багато часу, вони не отримали того, на що розраховували, і не хочуть більше звертатись до управління праці та соціального захисту. 4,5% громадян після скарг щодо призначеної допомоги управлінням праці та соціального захисту спеціалісти порекомендували звернутися до суду й переконували в тому, що інше рішення з питання респондента неможливе”.

Проект передбачає подальше дослідження у східних регіонах України та вироблення рекомендацій на основі проаналізованих результатів для Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та праці.

Фонд суспільної безпеки
(044) 331 68 31
info@fsb.net.ua

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: