Словацькі активісти поділилися досвідом надання соціальних послуг із ромськими лідерами України

В Ужгороді для ромських лідерів відбувся семінар із вивчення ефективних практик надання соціальних послуг ромському населенню та створення центрів соціальних послуг

23-25 січня в Ужгороді для ромських лідерів відбувся семінар із вивчення ефективних практик надання соціальних послуг ромському населенню та створення центрів соціальних послуг. Семінар завершив пілотний проект “Комплексні соціальні послуги для ромських громад України: досвід Словаччини”, який підтримали програми “Рома України” та “Схід-Схід: партнерство без кордонів” Міжнародного фонду “Відродження”.

Своїм досвідом ділилися громадські активісти зі словацького представництва чеської громадської організації “People in Need” (“Люди в біді”) – Тімеа Странська, Іва Ґрейтакова й Андрей Ґліґаніч.

Раніше в межах проекту десять лідерів ромських громадських організацій і представників місцевої влади України відвідали Словаччину, щоб ознайомитися зі роботою центрів соціальних послуг і почути поради від директорів та активістів центрів щодо планування діяльності, форм залучення ромів до програм центру, пошуку коштів для розвитку проектів соціальних послуг тощо.

Пілотний проект дав змогу започаткувати ініціативу, яка комплексно допомагатиме ромським сім’ям долати бідність, здобувати освіту, отримувати правовий захист і ставати повноцінними членами суспільства. Розпочате партнерство зі словацькими колегами має надалі розвинутися у практичний проект зі створення центрів соціальних послуг у місцях компактного проживання ромів, на який планується одержати кошти Європейської комісії.

“Рома України”
Наталія Кияк
kyyak@irf.kiev.ua

***

Мета програми “Рома України” – сприяти ініціативам, спрямованим на забезпечення правового захисту ромського населення України, поліпшувати умови доступу ромського населення до медичних послуг, сприяти здобуттю ромськими дітьми та молоддю початкової та вищої освіти, підвищувати рівень працевлаштування ромського населення.

Мета програми “Схід-Схід: партнерство без кордонів” – розвивати співробітництво між представниками міжнародної громадськості для вирішення соціальних і соціально-економічних проблем, які виникли в перехідний період після розпаду Радянського Союзу та соціалістичної системи.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: