Складнощі соціальної адаптації молоді з національних меншин в Україні

У Львові відбулася прес-конференція “Подолання стереотипів у сфері соціальної інтеграції молоді національних меншин із депресивних районів Карпатського регіону”

19 червня у Львові відбулася прес-конференція “Подолання стереотипів у сфері соціальної інтеграції молоді національних меншин із депресивних районів Карпатського регіону”. Захід провів Західноукраїнський медіа-центр “Нова журналістика” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Експерти зауважили, що в умовах кризи та посилення конкуренції на ринку праці серед української молоді поширилися стереотипи щодо представників національних меншин. Зазвичай така інформація не є популярною в місцевих виданнях, оскільки більшість ЗМІ схильні декларувати міжнаціональну злагоду.

Молоді представники етнічних груп, які переїжджають на навчання чи роботу до обласного центру, докладають значних зусиль для успішної адаптації, інтеграції в середовище більшості, що часто негативно позначається на успішності навчання та роботи. Відтак вони змиряються із своїм маргінальним статусом, не претендують на успішність, погоджуються на низьку платню та некомфортні умови проживання.

Як на Буковині, так і на Закарпатті негативне ставлення до етнічних меншин із бідних районів спонукає молодь виїжджати на навчання, роботу або в еміграцію на історичну батьківщину – Румунію чи Угорщину. Популярним стало набуття громадянства цих країн без зміни місця проживання.

Учасникам прес-конференції також було презентовано документальний фільм “Не чужі серед своїх”. У стрічці на прикладі історій двох молодих людей (етнічного угорця з Закарпатської області й етнічного румуна з Чернівецької) показано такі труднощі в соціальній інтеграції молоді з національних меншин, як мовні проблеми, навчання, працевлаштування, перспективи самореалізації в Україні. Фільм буде показано на 20 регіональних телеканалах України.

Найбільш численною після українців на Закарпатті є угорська національна меншина. Нині в регіоні компактно проживають 151,5 тис. угорців, тобто, майже 97% осіб цієї національності, які мешкають в Україні. Дві третини закарпатських угорців мешкають у населених пунктах, де вони становлять більшість.

У Чернівецькій області аналогічна ситуація: румунська меншина є тут другою після українців і налічує понад 114 тис. осіб, що у структурі населення області складає 12,7%.

{qtube vid:=BtcdddcfJM4 w:=480 h:=385 b:=1 ap:=0 rel:=0}

Західноукраїнський медіа-центр “Нова журналістика”
Микола Чугаєвський
067 4 111 205

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: