Скасування штрафів за кредити мешканцям зони АТО

Центр правової інформації та консультацій Херсонського обласного Фонду милосердя та здоров’я надає безоплатну юридичну допомогу вимушеним переселенцям із зони АТО

Центр правової інформації та консультацій Херсонського обласного Фонду милосердя та здоров’я надає безоплатну юридичну допомогу вимушеним переселенцям із зони АТО. Переселенців турбують різні питання: як отримати соціальну допомогу, як влаштувати дитину у школу, де знайти житло.

Нещодавно у Центр звернулася пані Ірина Молотова, яка влітку переїхала в Херсон з Луганська.Три роки тому вона оформила кредит в банку на купівлю квартири. І дисципліновано щомісячно сплачувала необхідні гроші. Але зараз вона залишила свою домівку, роботи поки що не має, тому платити банку не може. Тож пані Ірина запитує у юристів, як їй залагодити справу з банком, щоб їй не нараховували пеню та штрафи?

Консультує керівник Херсонського Центру правовоїінформації та консультацій Наталя Козаренко.

Нещодавно Нацбанк роз’яснив порядок застосування Закону про скасування пені та штрафів за договорами кредиту під час АТО.

Для скасування штрафів і пені за кредити жителям зони АТО банки не повинні вимагати сертифікати про форс-мажорні обставини (тобто обставини непереборної сили). Це роз’яснено Нацбанком у листі від 5 листопада 2014 № 18-112 / 64483.

Ст. 2 Закону «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» встановлено заборону нарахування пені та штрафів на основну суму заборгованості за кредитними договорами та договорами позики в період проведення АТО громадянам України, які зареєстровані і проживають або переселилися в період з 14 квітня 2014 з населених пунктів, визначених Кабміном, де проводилась АТО, а також юридичним особам та ФОП, які здійснюють (здійснювали) свою господарську діяльність на території цих населених пунктів. Банки зобов’язані скасувати пеню і штрафи, нараховані на основну суму заборгованості за кредитними договорами та договорами позики в період проведення АТО.

Періодом проведення антитерористичної операції вважається час з 14 квітня 2014 до дати набрання чинності Указу Президента України про завершення антитерористичної операції або військових дій на території України.

Банки повинні встановлювати місце проведення господарської діяльності юридичної особи, ФОП на основі даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізосіб-підприємців, а місце проживання клієнта – фізособи – на основі даних, зазначених у поданих клієнтом офіційних документах або засвідчених в установленому порядку їх копій. Отримані дані банки зіставляють з Переліком населених пунктів, на території яких здійснювалась АТО, затвердженим розпорядженням Кабміну від 30 жовтня 2014 № 1053-р.

Банки не мають права вимагати від клієнтів будь-які інші документи.

Центри правової інформації та консультаційстворені та працюють за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя»Міжнародного Фонду «Відродження» в межах «Правової допомоги малозабезпеченим і вразливим групам громадян».

За матеріалами «Правовий простір»

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: