Школа з прав людини для лідерів студентського самоврядування має перших випускників

Починаючи з 10 листопада 2018 р. студенти з різних міст України – Сум, Дніпра, Івано-Франківська, Чернівців, Чернігова, Рівного, Хмельницького, Луганська розпочали своє знайомство з правами людини.

В Україні розробили проект «Університет – простір прав людини» та  План дій для його реалізації. На базі «Освітнього Дому прав людини», неподалік від Чернігова відбувся масштабний захід для лідерів студентського самоврядування. Вперше студенти з різних міст України мали можливість стати учасниками подібного проекту, основною метою якого є формування компетенцій необхідних для  активної діяльності щодо створення атмосфери поваги до прав людини в навчальних закладах, здійснення політики відповідно до стандартів прав людини, удосконалення процедури прийняття рішень, побудови ефективного, дієвого студентського самоврядування.

Починаючи з 10 листопада 2018 р. студенти з різних міст України – Сум, Дніпра, Івано-Франківська, Чернівців, Чернігова, Рівного, Хмельницького, Луганська розпочали своє знайомство з правами людини. Загалом 20 учасників представляли свої ЗВО.

Тренери проекту Олександра Козорог,  Валентина Потапова, Сергій Буров, Андрій Кінаш, Сергій Пернікоза, Зоя Зінов’єва, Максим Буткевич, Сергій Мовчан протягом семи днів проводили тренінги та факультативи. Учасники брали участь у різноманітних активностях, які давали натхнення працювати і робили процес навчання цікавим, невимушеним, захоплюючим та продуктивним.

За час проведення Школи учасники з’ясували чи співпадають їх індивідуальні цінності з положеннями в Загальній Декларації Прав Людини. Дізнались чому демократія та права людини не тотожні, та у яких випадках держава порушує права людини і чому так відбувається. Розглядали основні міжнародні документи, Європейську систему захисту прав людини, обмеження прав та свобод, матеріальні та процесуальні права й чимало інших важливих аспектів. Було створено імітацію Європейського суду з прав людини, таким чином учасникам надали можливість перенестись в атмосферу реального судового засідання.

Студенти більше дізнались про громадянське суспільство та його вплив на захист прав людини, займались вивченням нормативно-правого забезпечення діяльності. Крім того, учасникам провели тренінг щодо вирішення конфліктних ситуацій, методи фасилітації зустрічей, методи «продажу» своїх ідей цільовій аудиторії, побудову ділових стосунків між студентським самоврядуванням і керівництвом ЗВО. Було здійснено аналіз закладів вищої освіти через інтелект-карту. 
Загалом учасники Школи познайомляться з інструментами вимірювання демократичних процесів та реалізації принципів освіти в сфері прав людини в ЗВО, які зможуть використати в майбутньому. Було проведено також спеціальний тренінг про основи спілкування з поліцією.

Від 16 листопада 2018 року Школа з прав людини для лідерів студентського самоврядування має перших випускників, але співпраця на цьому не завершується. Максимально було передано всі знання, вміння та навички, які знадобляться учасникам Школи для реалізації їх мрій щодо поліпшення ситуації з правами людини в ЗВО. Учасники також отримали спеціальне завдання – здійснити самооцінку свого навчального закладу щодо відповідності організації навчально-виховного процесу стандартам прав людини, за методологією розробленою програмою «Розуміємо права людини» та отримати рекомендації від експертів програми щодо покращення потенціалів закладу.

На думку авторів, проект «Університет – простір прав людини» посилить спроможності закладів вищої освіти розвивати академічну свободу, що сформує навчальне середовище, в якому освіта в сфері прав людини буде заохочувати повсякденну реалізацію прав людини, шляхом сприяння взаєморозумінню, взаємоповаги та взаємної відповідальності.

Над розробкою програми працювала робоча група, до якої увійшли:

  • Олександра Козорог – координатор з формальної освіти УГСПЛ, менеджер проекту «Університет – простір прав людини», експерт, тренер Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».
  • Валентина Потапова – керівник освітнього відділу УГСПЛ, координатором експертної групи проекту «Університет – простір прав людини”, експерт, тренер Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».
  • Сергій Буров – виконавчий директор Освітнього дому прав людини в Чернігові, експерт, тренер Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».
  • Андрій Кінаш – голова правління ГО МАRТ, експерт, тренер Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».
  • Сергій Пернікоза – координатором моніторингових кампаній Асоціація УМДПЛ.
  • Зоя Зінов’єва – бізнес-тренер з досвідом роботи 19 років, Master ToP Fasilitation, член  НАФУ, експерт по ефективній роботі великих і малих груп. 

Проект «Університет – простір прав людини» реалізуєтья Освітнім Домом прав людини в Чернігові  (www.ehrh.org), в рамках Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини», за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Фонду Домів прав людини.

Контактна особа: Олександра Козорог, o.kozorog@helsinki.org.ua, +38 097 532 54 24

Більше фото та відео з конференції можна переглянути на Facebook сторінці Освітнього дому прав людини в Чернігові (https://www.facebook.com/ehrhch) та на нижчевказаних ресурсах.

https://photos.app.goo.gl/kRF8AoGM1kiw5ATH9

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: