Севастопольська міськадміністрація перешкоджає громадській експертизі її діяльності

Севастопольська міська державна адміністрація відмовляється надати ВМГО “Студентське братство” фінансові документи для експертизи її діяльності

Севастопольська міська державна адміністрація відмовляється надати ВМГО “Студентське братство” фінансові документи для експертизи її діяльності. Організація здійснює антикорупційний моніторинг за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Експерт моніторингу Олег Яценко відзначив, що севастопольські посадовці порушили постанову Кабінету Міністрів №976 від 5 листопада 2008 року про затвердження Порядку сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади. За його словами, згідно з пунктом 4 цього Порядку, після надходження запиту від інституту громадянського суспільства на проведення громадської експертизи орган виконавчої влади зобов’язаний у тижневий строк видати наказ про проведення такої експертизи, впродовж трьох днів довести зміст цього наказу до відома організації, яка ініціює проведення експертизи, санкціонувати підготовку запитуваних матеріалів, а також оприлюднити інформацію про початок експертизи та вжиті заходи для сприяння її проведенню на своєму офіційному сайті.

З огляду на це, за словами Олега Яценка, учасники моніторингу, минаючи центральний апарат міськдержадміністрації, останні кілька днів проводять консультації з рядовими спеціалістами профільних управлінь, оскільки, згідно з урядовою постановою, №976 громадська експертиза починається не з моменту видання наказу органом влади, а з моменту отримання ним відповідного запиту, а отже, триває з 14 червня. Проте заплановане копіювання фінансових документів на ксероксі, який активісти привезли до Севастополя, неможливе до моменту підписання відповідного наказу. Через перешкоджання законній діяльності громадської організації “Студентське братство” готує скаргу до прокуратури Севастополя.

Контакти:
ВМГО “Студентське братство”
(044) 561 85 73

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

 

 

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: