Семінар щодо програми для відновлення України (Харків)

19 лютого в Харківській ОДА відбувся семінар з питань реалізації проекту Європейського Інвестиуційного банку «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України». У заході взяли участь представники міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, органів влади 5 східних областей, державних установ, проектних, громадських та міжнародних організацій.

19 лютого в Харківській ОДА відбувся семінар з питань реалізації проекту Європейського Інвестиуційного банку «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України». У заході взяли участь представники міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, органів влади 5 східних областей, державних установ, проектних, громадських та міжнародних організацій.

Семінар відкрив Роман Чуприненко, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з питань європейської інтеграції. У своїй доповіді заступник Міністра розповів про такі ключеві фактори проекту, як: наявне фінансування (кредит у 200 млн. Євро з безповоротною передачею коштів Кінцевим бенефіціарам), його географію (східні області України з найбільша кількість ВПО), напрямки проектів (переважно соціальні та інфраструктурні). Окрім цього йшлося про вже підписані нормативні документи, якими регулюється діяльність проекту.

Роман Чуприненко зазначив, що в рамках першого траншу до реалізації відібрано 72 проекти на загальну суму у 27,6 млн. євро (було подано 486 проекти на 263,26 млн. євро), з яких 64 – стосуються громадських будівель, 8 – розселення/житла. Зазначені проекти спрямовані переважно на допомогу ВПО. Разом з тим, було презентовано схему взаємодії зацікавлених сторін, графік фінансування, наступні кроки, від інформування Кінцевих бенефіціарів щодо Процедур закупівель та примірної документації конкурсних торгів до початку фінансування та виконання робіт. Особливу увагу заступник Міністра приділив питанню пов’язаному з антикорупційними ризиками, як одному з ключових.

Андрій Левконюк, консультант Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) провів презентацію посібника «Процедура закупівель. Конкурсні торги за національними процедурами», розробленого консультантами ЄІБ та Мінрегіону України. Андрій надав детальні роз’яснення щодо змісту посібника за темами: загальні правила закупівель ЄІБ; передумови розробки Процедур закупівель; основні положення Процедур закупівель; уникнення ризиків; наступні кроки та строки.

У ході семінару слово мав Павло Міхайліді, голова Громадської ради при Мінрегіоні України, який наголошував на важливості обговорення проектів з громадськістю та здійсненні громадянського контролю. Павло закликав громадські організації та активістів залучатись до проекту, ділитись інформацією задля усунення непорозумінь та налагоджувати комунікативні зв’язки.

Річард Сіксміт, керівник групи консультантів ЄІБ, у своєму виступі попросив звернути особливу увагу на те, що Надзвичайна кредитна програма загалом націлена на підвищення добробуту населення регіонів, що найбільше постраждали внаслідок збройного конфлікту на Сході України, і в той же час: «Залучення зацікавлених сторін та впровадження принципів соціального менеджменту сприятимуть зміцненню соціальної згуртованості, дозволить пом’якшити відносини між ВПО та населенням. Необхідно залучати громаду, щоб цілі та мета програми були реалізовані. Але як і в будь якій великій програмі є певні виклики, які треба прийняти», – сказав Річард.

Станіслав Лячинський, директор Програмної ініціативи «Громадські ініціативи нової України» Міжнародного фонду «Відродження», обговорив з аудиторією План залучення зацікавлених сторін та План соціального менеджменту, який було розроблено фондом для Мінрегіону. Він має на меті забезпечення соціальної згуртованості, залучення та злагоди у громадах, визначення та зменшення соціальних ризиків, посилення спроможності на регіональному та місцевому рівнях шляхом організації громадянського суспільства.

Для учасників семінару було проведено презентацію результатів досліджень ключових потреб ВПО та громад Сходу України. Основні проблемні питання, що потребують вирішення: відновлення інфраструктури, яка буде корисною як ВПО, так і місцевим громадам; доступ до робочих місць; відсутність локальної стратегії соціального менеджменту; розвиток спроможності місцевої влади справлятися з викликами, пов’язаними з напливом ВПО. 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: