Селянам Чернігівщини надаватимуть безкоштовну юридичну допомогу

Чернігівський громадський комітет захисту прав людини розпочинає проект із покращення правового захисту та доступу до правосуддя малозабезпечених мешканців сільської місцевості Чернігівської області

Чернігівський громадський комітет захисту прав людини розпочинає проект із покращення правового захисту та доступу до правосуддя малозабезпечених мешканців сільської місцевості Чернігівської області. Проект підтримує програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Громадянам, насамперед сільським мешканцям, надаватимуть безкоштовну правову допомогу – як на базі громадської приймальні комітету, так і під час виїздів юристів у районні центри області. Активісти розповсюджуватимуть друковані видання з питань захисту прав людини, проводитимуть правоосвітні заходи для журналістів районних ЗМІ та працівників органів місцевого самоврядування стосовно доступу до правосуддя, правової просвіти населення тощо.

Громадська приймальня комітету розташована за адресою: Чернігів, 14000, вул. Горького, 57/1. Телефон “гарячої лінії” – (022) 612 532.

Керівник проекту Віктор Тарасов зауважив: “Для держави залишається дуже проблематичним забезпечення захисту прав людини на цьому рівні, особливо в питаннях звернення до суду. Сьогодні існує багато перешкод об’єктивного й суб’єктивного характеру, які заважають сільським жителям звертатися до суду за захистом своїх прав. У першу чергу, це низький рівень правової культури сільських жителів, економічні негаразди, транспортні проблеми”.

“На жаль, на сьогодні активність громадян із захисту своїх прав досить слабка. Не останню роль у цьому відіграє низька правова освіта населення. Якщо в містах можна говорити про звичайну правову безграмотність, то в сільській місцевості вона носить катастрофічний характер. До цього додається недосконалість регуляторних функцій державних органів влади та надвисока корупція”, – заявив він.

Як свідчить досвід комітету, найбільша кількість звернень сільських мешканців стосується земельних відносин, зокрема користування земельними ділянками, орендної плати за земельні паї тощо. Друге місце посідають справи, пов’язані з пенсійним і соціальним забезпеченням, передусім проблеми дітей війни та чорнобильців, надання житлових субсидій тощо.

Контакти: Віктор Тарасов, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини, (0462) 625 381, info@protection.org.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: