Що заважає наповнювати місцеві бюджети на Луганщині?

У Луганську відбувся круглий стіл, присвячений доходам місцевих бюджетів

Наповненню дохідної частини місцевих бюджетів на Луганщині перешкоджають корупційні ризики. Про це заявив Володимир Іванов, голова Луганського обласного центру політичних та соціологічних досліджень “Політсоціум”, під час круглого столу в Луганську. Захід провів центр “Політсоціум” спільно з департаментом фінансів Луганської обладміністрації за підтримки програмної ініціативи “Демократична практика” Міжнародного фонду “Відродження”.

Володимир Іванов назвав такі корупційні ризики в бюджетному процесі на Луганщині: закритість інформації про комунальне майно й землі, які планують реалізовувати для наповнення бюджету; відсутність реального контролю органів місцевого самоврядування за фінансово-господарчою діяльністю комунальних підприємств; відсутність реального контролю органів місцевого самоврядування за своєчасністю здійснення оплати за землю й орендної плати за користування комунальним майном, у тому числі тимчасово вільними приміщеннями.

Зі свого боку, заступниця директора департаменту фінансів Луганської ОДА Ірина Попова поінформувала, що 2013 року з 14 міст обласного значення розрахункові показники доходів місцевих бюджетів виконано лише в трьох містах, а з 17 районів – тільки в чотирьох.

Начальниця відділу ГУ Міндоходів у Луганській області Олена Захарова зазначила, що органи місцевої влади неналежно працюють задля погашення боргів по платі за землю. Цей борг по області – 26 млн. грн. При цьому 2013 року припинено право користування землею тільки для 25 боржників.
 
Начальниця відділу ринку й оцінки землі ГУ Держземагентства в Луганській області Ірина Кордюкова нагадала, що істотним джерелом збільшення доходів місцевих бюджетів є проведення нормативно-грошової оцінки землі. Розрахунки показують, що після проведення такої оцінки платежі за землю збільшуються на 20-30%. Крім того, на її думку, слід збільшувати обсяги продажу землі несільськогосподарського призначення у громадах. За інформацією Ірини Кордюкової, 2013 року по Луганській області органи місцевого самоврядування продали 59 земельних ділянок на суму 4 млн. грн.

Начальник управління доходів і зборів фізичних осіб Міндоходів Луганської області Ігор Яцуненко проаналізував надходження в місцеві бюджети податків на доходи фізичних осіб. За його словами, питома вага тіньової економіки у валовому внутрішньому продукті Луганської області становить 29%, у грошовому вираженні це близько 5 млрд. грн. За його словами, в тіньовій економіці немає легальної заробітної плати й відповідних відрахувань із неї в місцеві бюджети.

За підсумками круглого столу директор департаменту фінансів Луганської ОДА Юрій Балковий виступив із такими рекомендаціями:
– розглядати на засіданнях колегій райадміністрацій і засіданнях виконкомів питання, пов’язані з наповненням місцевого бюджету не рідше ніж раз на квартал;
– органам місцевої виконавчої влади планувати заходи щодо збільшення дохідної частини бюджету максимально конкретно, з визначенням реальних виконавців цих заходів;
– премії працівникам місцевої влади виплачувати залежно від наповнення дохідної частини бюджету (немає доходу – немає премій);
– органам місцевої виконавчої влади не рідше ніж раз на квартал розглядати питання, пов’язані з ефективністю роботи комунальних підприємств, при цьому аналізувати їхню роботу порівняно з результатами фінансово-господарчої діяльності аналогічних підприємств інших форм власності;
– забезпечити відкритість усієї інформації, пов’язаної зі збиранням податків і управлінням комунальним майном, для наповнення дохідної частини місцевих бюджетів;
– щорічно органам місцевої влади аналізувати результати виконання заходів щодо збільшення доходів місцевих бюджетів і ухвалювати відповідні рішення.

Контакти:
Луганський обласний центр політичних та соціологічних досліджень “Політсоціум”
Володимир Іванов
(0642) 93 22 31
politsocium@ukr.net

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: