Сайти міністерств найчастіше є PR-засобом керівників

Фахівці стверджують, що офіційні веб-сайти міністерств не відображають адекватно їхньої діяльності, а постають PR-засобом керівників відомств

Офіційні веб-сайти міністерств не відображають адекватно їхньої діяльності, а постають PR-засобом керівників відомств. Про заявили експерти під час прес-конференції “Для кого та для чого існують офіційні веб-сайти міністерств?”, яка відбулася 18 травня в Києві. Моніторинг було проведено в межах проекту “Відкрита влада. Удосконалення процедур оприлюднення в мережі Інтернет інформації про діяльність органів виконавчої влади”, який реалізує Громадський інформаційно-методичний центр “Всесвіт” за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

Координатор проектів Громадського інформаційно-методичного центру “Всесвіт” Віктор Гарбар заявив: “Сайти органів виконавчої влади, які існують на гроші платників податків, є піаром керівників цих органів виконавчої влади”. За його словами, під піаром мається на увазі згадка про керівника міністерства чи його заступників у “будь-якому контексті, щоб не забували прізвища”.

Він відзначив, що офіційні веб-сайти органів виконавчої влади мають бути надійним і оперативним джерелом офіційної інформації та забезпечувати право громадян України на доступ до інформації та на участь в управлінні державними справами. Експерт підкреслив, що на сайтах має бути оприлюднено інформацію про бюджет міністерства та звіт про його використання, вакантні посади. За його словами, сайти міністерств не цікаві для людей, оскільки передруковують інформацію зі ЗМІ.

Віктор Гарбар також повідомив, що найгірший сайт має Міністерство екології та природних ресурсів, а найкращий – Міністерство юстиції.

Моніторинг було проведено за методикою, яку розробив Державний комітет із телебачення та радіомовлення, та за рекомендацією стосовно вдосконалення постанови Кабінету Міністрів №3 від 4 січня 2002 року, яка визначає порядок ооприлюднення в мережі Інтернет інформації про діяльність органів виконавчої влади.

Контакти: ГІМЦ “Всесвіт”, Віктор Гарбар, (057) 731 10 76, vsesvit@maidan.org.ua

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: