«Саморозвиток та самоосвіта населення – шлях до розвитку громади»

27-29 серпня 2019 року в смт.Дворічна Харківської області в приміщенні читального залу центральної районної бібліотеки відбувся тренінг «Інноваційні інструменти розбудови діалогу».

27-29 серпня 2019 року в смт.Дворічна Харківської області в приміщенні читального залу центральної районної бібліотеки відбувся тренінг «Інноваційні інструменти розбудови діалогу». Захід пройшов в межах проекту «Співпраця громади з місцевою владою – запорука позитивних змін в Дворічанському районі», який реалізує громадська організація «Фонд сільських громад Дворічанщини» при підтримці Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження».

В тренінгу взяли участь 15 активних громадян селища. Учасники отримали поняття особистої ідентичності; зрозуміли як будувати діалог між різними групами у конфліктних ситуаціях; ознайомилися з системою та набули навичок системного мислення.

Особливо корисними були практичні заняття: вправи націлені на розуміння себе, розуміння інших через призму ідентичності, розуміння конфлікту; відтворення діалогу з використанням рольових ігор; розуміння як формується та живе людська система у громаді, виявлення точок впливу.

Відгуки учасників заходу говорять про його актуальність та важливість.

Максим Гладкий, вчитель Дворічанської ЗОШ, активіст селища: « Найважливішим на тренінгу для мене стало розуміння того, що саме діалог сприяє розвитку довіри і взаєморозуміння. Він закладає фундамент для вирішення конфліктів на основі принципів широкої участі. Це потреба, яка існує всюди. Діалог обов’язковий на всіх етапах співпраці. Це одне з найважливіших умінь, яким має володіти кожен лідер, незалежно від того, на якому рівні суспільства він працює».

Ала Гудь директор краєзнавчого музею, активістка селища: « Раніше ніколи не задавала собі питання яка я? Завдяки тренерам ознайомилася з поняттям «ідентичність» і зрозуміла, що моя особиста ідентичність складається з усіх моїх переконань, цінностей та інтересів, які визначають мене, як індивідуальну особистість».

Максим Кірсанов, методист районного будинку культури, активіст селища: « Для себе зробив важливий висновок – людей об’єднують спільні цінності: мир, сім`я, робота, дружба…, а спільні цінності допомагають будувати діалог довіри».

Тренери-фасилітатори Олена Нестерова та Віталій Бабика висловили впевненість в тому, що всі учасники тренінгу мотивовані на взаємодію, генерацію нових ідей та втілення їх у життя задля забезпечення якісних змін у громаді.

Мета проекту «Співпраця громади з місцевою владою – запорука позитивних змін в Дворічанській громаді» за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» – посилити спроможність громади селища Дворічна вирішувати проблемні питання свого розвитку у правовий спосіб.

Мета діяльності ГО «Фонд сільських громад Дворічанщини»: покращення життя громади району через розвиток гармонійного середовища. Детальніше www.dvorich.info

Мета Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» запобігати порушенням прав людини, сприяти впровадженню в Україні ефективного антидискримінаційного законодавства та практики, сприяти доступу малозабезпечених і вразливих груп до правосуддя та правової допомоги.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: