Розвиток е-врядування можливий лише у співпраці влади та громадськості

За словами експертів, лише тісна співпраця громадськості та влади дасть змогу розвивати ефективне електронне врядування та сприяти становленню електронної демократії – як на локальному, так і на загальнонаціональному рівнях

Лише тісна співпраця громадськості та влади дасть змогу розвивати ефективне електронне врядування та сприяти становленню електронної демократії – як на локальному, так і на загальнонаціональному рівнях. Про це заявили учасники конференції “Електронне врядування й електронна демократія в муніципальних утвореннях України: партнерство влади й НУО”, що відбулася 22 грудня у Вінниці. Захід провела ГО “Подільська агенція регіонального розвитку” спільно з Вінницькою міською радою за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Як повідомляє прес-служба Вінницької міськради, заступник голови міськради Володимир Слишинський наголосив, що лише через розвиток електронного врядування можна побудувати справді прозоре місто, комфортне для мешканців, спрямоване на задоволення їхніх потреб та інтересів.

Директор департаменту інформаційних технологій Вінницької міськради Олександр Риженко розповів про інноваційні практики Вінниці в реалізації концепції “Інтелектуальне місто – Smart City” – про електронну реєстрацію до ДНЗ, удосконалення електронного документообігу міськради, застосування інформаційних технологій у медичній галузі тощо.

Представниця компанії “Майкрософт Україна” Валерія Казбан зазначила, що найбільше значення впровадження електронного врядування має для посадовців, адже використання новітніх технологій значно спрощує та прискорює процес розробки стратегічних планів і розподілу ресурсів, допомагає оптимізувати роботу.

Виконавчий директор ГО “Подільська агенція регіонального розвитку” Олег Левченко розповів про роботу Муніципально-громадського центру електронного урядування у Вінниці. За його словами, заплановано проводити вебінари й онлайн-зустрічі клубу експертів “Е-врядування”. Експерти клубу розроблятимуть Стратегію впровадження технологій е-врядування в містах України, проводитимуть одноденні тренінги для представників інших міст. Окрім цього, заплановано візити до інших міст задля поширення досвіду впровадження е-врядування, участь у конференціях, присвячених розвитку електронного врядування й електронної демократії, тощо.

У підсумку учасники ухвалили резолюцію, у якій звернулися до державної влади з низкою пропозицій, що сприятимуть розвитку е-врядування у країні. Ідеться про зміни до законодавства у сфері розвитку електронного врядування й активне залучення громадськості до цього процесу, подолання інформаційної дискримінації вразливих верств населення тощо.

Контакти:
ГО “Подільська агенція регіонального розвитку”
(0432) 69 44 32
info@pard.org.ua

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: