Розпочато роботу над концепцією реформи правоохоронних органів

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціація УМДПЛ) спільно з Центром політико-правових реформ розпочала роботу над концепцією реформи правоохоронних органів України

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціація УМДПЛ) спільно з Центром політико-правових реформ розпочала роботу над концепцією реформи правоохоронних органів України. Ініціативу підтримує програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

“Правоохоронні органи в Україні вже давно потребували докорінних реформ. Не зміни назв відомств і підрозділів, не пошиття нової форми, а саме системних змін – починаючи від принципів формування й підпорядкування силових відомств і закінчуючи підходами до оцінювання результатів роботи структури. Події останніх кількох місяців стали лакмусовим папірцем, який зробив проблеми правоохоронних органів очевидними для широкого загалу. Міліція стрімко втрачає довіру населення, яка й до того була невисокою. За результатами опитування, яке провів Харківський інститут соціальних досліджень у 2012 році, понад третину жертв злочинів взагалі не звертаються до міліції, адже не вірять в ефективність її роботи. Під час Євромайдану до неефективності роботи також додався чинник побоювань, що, звернувшись до міліції як жертва чи свідок, людина може сама стати підозрюваним чи обвинуваченим у вчиненні злочину”, – розповів виконавчий директор Асоціації УМДПЛ Вадим Пивоваров.

“Наразі ми домовилися про сім основних засад реформи: деполітизація, децентралізація та девоєнізація правоохоронних органів, уніфікація діяльності, що полягає в унормуванні стандартів поліцейських заходів, прозорість – як набору працівників, так і діяльності поліції, професіоналізація, що передбачає чіткі процедури просування по службі й ефективне навчання, і зрештою залишення за поліцією винятково поліцейських функцій. Тобто надалі реєстрацією транспортних засобів і ветеринарним контролем, до прикладу, мають займатися цивільні структури, а не атестовані правоохоронці. До кожного з цих принципів ми плануємо підготувати детальне обґрунтування та пропозиції по його втіленню. Хоч би якого результату дійшли політики в переговорах щодо ситуації у країні, зрештою комусь із них доведеться починати роботу над реформою правоохоронних органів і відновлювати довіру населення до міліції, тому ми хочемо, щоб вони дослухалися до думки громадянського суспільства в цій роботі”, – зазначив експерт Центру політико-правових реформ Олександр Банчук.

Експерти, що працюють над проектом, запрошують усіх, хто має пропозиції та ідеї стосовно реформування правоохоронних органів, контактувати з робочою групою.

Контакти:
Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів
police.reform.ua@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: