Розпочалися європейські зустрічі на Поліссі

8 липня об 11.00 в прес-центрі “Чиста політика” відбулась презентація проекту “Європейські зустрічі на Поліссі”, який реалізується Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. Проект передбачає проведення зустрічей представників чернігівських ЗМІ з відомими українськими експертами з питань європейської інтеграції.

Під час прес-конференції президент Поліського фонду Геннадій Максак розповів про особливості проекту експертних зустрічей, його мету, задачі та термін реалізації. Загалом, має бути проведено 5 експертних зустрічей протягом 5 місяців, починаючи з липня. Кожного місяця до Чернігова буде приїжджати один з відомих українських фахівців у сфері європейської інтеграції, з ним будуть організовані зустрічі представників чернігівських  ЗМІ, державних службовців та студентської молоді. Експерти представлятимуть відомі українські аналітичні центри: Центр Разумкова, Український незалежний центр політичних досліджень,  Міжнародний центр перспективних досліджень, Інститут Євроатлантичного співробітництва, Міжнародний фонд “Відродження”.

За словами Геннадія Максака, ідея такого формату проекту була запропонована представниками чернігівських регіональних ЗМІ, які в 2008 році під час завершальної прес-конференції в рамках проекту “Чесна інформація про ЄС та НАТО для жителів Чернігівської та Полтавської областей” висловили зацікавленість у зустрічах з провідними українськими експертами з питань європейської інтеграції та висловили прохання до експертів Поліського фонду посприяти у реалізації цього задуму.

Запрошений експерт, директор Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”, Ірина Солоненко розповіла про своє бачення взаємозв’язку європейської інтеграції та розвитку громадянського суспільства в Україні.

Інтеграція України до ЄС,  на думку Ірини Солоненко, передбачає дві складові. По-перше – це інтеграція на рівні суспільств України та ЄС — розвиток великої кількості контактів і партнерства, на рівні не лише політиків і державних службовців, але й бізнесменів, освітян, громадських організацій, тощо. По-друге, має йтися про європеїзацію України, тобто проникнення європейських норм і стандартів на різні щаблі українського суспільства. Адже не достатньо адаптувати законодавство і створити нові інституції — має йтися про значно глибші процеси, що передбачають зміну практик, поведінки і, зрештою, ментальності.

Загалом, директор Європейської програми  Міжнародного фонду “Відродження” вважає, що європейська інтеграція має стати справою усього суспільства, і роль громадянського суспільства тут є ключовою, як і в аспекті впливу на процес реформ і відповідних дій на рівні органів державної влади (через експертизу, громадський моніторинг і адвокацію), так і в аспекті проникнення відповідних норм у суспільство (через підвищення обізнаності, організацію навчань та обговорень і залучення досвіду країн ЄС до України).

У заході взяли участь представники ТРК “Новий Чернігів”, Чернігівського обласного радіо, Чернігівського обласного телебачення, Інетернет-видання “Ченігівський монітор”, Інтеренет-видання “Виской Вал”, Інетернет-видання “Події і коментарі”, Газети “7 дней”, Газети “Деснянська правда”, Газети “Чернігівські відомості”, Газета “Еспресо по-чернігівськи”.

Контактна особа: Геннадій Максак, genmax@inet.ua

Дарина Наконечна, координатор проектів Європейської програми
тел: +380 (44) 461 9500 | факс: +380 (44) 486 0166
eлектронна пошта: nakonechna@irf.kiev.ua
офіс: м.Київ, Бехтерівський пров. 13а к. 5

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: