Ромських дітей відмовляються приймати до “неромських” шкіл Ужгорода

Ромських дітей відмовляються приймати до загальноосвітніх шкіл Ужгорода, які не є специфічно ромськими

Ромських дітей відмовляються приймати до загальноосвітніх шкіл Ужгорода, які не є специфічно ромськими. Допомогу родинам надає Центр правової інформації та консультацій в Ужгороді, діяльність якого координує Карпатське агентство прав людини “Вестед”, Товариство ромів Закарпаття “Рома” та Закарпатське обласне ромське об’єднання “Романі черхень” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Особливо проблемною є ситуація в мікрорайоні Радванка. Там є ЗОШ №13, де навчаються учні-роми. Одначе батьки невдоволені рівнем освітніх послуг, які надає ця школа, і намагаються віддавати своїх дітей до інших навчальних закладів, передусім до ЗОШ №7, розташованої поблизу. Але дирекція школи їм у цьому відмовляє. Навесні 2013 року Центр правової інформації та консультацій нарахував десять невмотивованих відмов.

При цьому директорка ЗОШ №7 Олена Ціник зазначає, що останнім часом є великий “наплив” ромських дітей у цю школу. “Я не можу цього дозволити, оскільки падає загальний рівень показників навчання у школі й деякі з батьків-неромів забирають дітей від нас і переводять до інших шкіл міста. Я вважаю необхідним зробити загальний перепис учнів-ромів усього міста та пропорційно розподілити їх за своїми мікрорайонами”, – сказала вона.

Крім того, директор школи №20 Мар’ян Комарницький відмовляється приймати учнів-ромів – випускників початкових класів ЗОШ №14. 5-9 класи в цій школі було розформовано з його ініціативи, коли він був начальником управління освіти Ужгородської міськради. Тоді планувалося розподілити старшокласників ЗОШ №14 за територіальним принципом по школах відповідних мікрорайонів. При цьому ромські учні мікрорайону Шахта повинні відвідувати саме школу №20. Але після того як Мар’ян Комарницький став директором цієї школи, він відмовився виконувати власні ж приписи, затверджені на попередній посаді. Центр правової інформації та консультацій підготував список із 8 колишніх учнів школи №14, яких директор відмовляється прийняти до ЗОШ №20.

Для вирішення ситуації Центр надіслав офіційні звернення на ім’я начальниці обласного управління освіти Закарпатської області Маріанни Кляп і начальниці управління освіти Ужгородської міської ради Олени Бабунич. Наразі тривають переговори з батьками дітей щодо звернення до Ужгородського міськрайонного суду для вирішення справи про навчання дітей у школі №20.

{qtube vid:= CNkF-3mo_dw#! w:=480 h:=385 b:=1 ap:=0 rel:=0}

Контакти:
Карпатське агентство прав людини “Вестед”
(0312) 619 661
vested@tes.org.ua
v_clinic@mail.ru

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: