Ромська ПІ запрошує до участі в Міжпрограмній експертній раді

З метою забезпечення прозорості в процесах прийняття фінансових рішень за проектами, які подаються до Міжнародного Фонду «Відродження», створюються спеціальні органи прийняття рішень, до складу яких входять незалежні експерти, які мають необхідний досвід, знання й кваліфікації у сфері, в межах якої подаються грантові заявки, - (міжпрограмні) експертні ради.

Про Фонд. Міжнародний Фонд «Відродження» є однією з найбільших благодійних фундацій, яка працює в Україні з 1991 року. Метою діяльності Фонду є підтримка і розвиток громадянського суспільства, спроможного сприяти розбудові демократії, утвердженню в суспільстві принципів верховенства права, поваги до людської гідності, недискримінації меншин і посиленню можливостей вразливих верств населення. Свою діяльність МФВ здійснює через надання грантової підтримки неурядовим організаціям, індивідуальним активістам та громадським діячам на здійснення проектів у сферах прав людини, громадського здоров‘я, європейської інтеграції, сприяння самоорганізації населення, антикорупційним ініціативам, підтримки ВПО та протидії дискримінації і соціального включення представників ромської національної меншини.

Ромська програмна ініціатива працює в межах Фонду з 1998 року. В межах своєї діяльності сприяє створенню й інституційному розвитку неурядових організацій, які захищають права і представляють інтереси ромських громад в Україні. Завданням Ромської програмної ініціативи є підтримка зусиль,  спрямованих на подолання дискримінації щодо ромів в усіх суспільно важливих сферах. З 2006 року Фонд координує в Україні діяльність Ромського Освітнього Фонду (Будапешт), який надає стипендії ромським студентам на отримання професійно-технічної та вищої освіти. З переліком проектів, підтриманих в межах Ромської програмної ініціативи, можна ознайомитися тут.

Принципи прийняття рішень за проектами. З метою забезпечення прозорості в процесах прийняття фінансових рішень за проектами, які подаються до Міжнародного Фонду «Відродження», створюються спеціальні органи прийняття рішень, до складу яких входять незалежні експерти, які мають необхідний досвід, знання й кваліфікації у сфері, в межах якої подаються грантові заявки, – (міжпрограмні) експертні ради. Ключовими принципами участі в процесах прийняття рішень за проектами, у формуванні й аналізі виконання стратегічних пріоритетів Фонду є дотримання політики відсутності конфлікту інтересів і збереження конфіденційності.

Нічого для нас без нас – один з головних підходів, якими керуються міжнародні організації при розробці та впровадженні політик і проектів, спрямованих на підтримку й захист прав меншин. З метою дотримання цього підходу в діяльності Ромської програмної ініціативи Міжнародного Фонду «Відродження» ми запрошуємо кандидатів з ромських громад подавати заявки на участь в роботі Міжпрограмної експертної ради на 2017 р.

Вимоги до кандидатів:

1) Відсутність на момент подання заявки й обов‘язкове дотримання протягом перебування у складі Міжпрограмної експертної ради політики конфлікту інтересів (не бути діючим грантером Ромської програмної ініціативи МФВ, не претендувати на грантову підтримку з боку Ромської програмної ініціативи МФВ протягом терміну перебування у складі Міжпрограмної експертної ради і 1 рік після ротації).

2) Відкрите визнання приналежності до ромської національної меншини;

3) Вища освіта (не нижче рівня бакалавр);

4) Обізнаність про ситуацією із дотримання прав ромів в Україні у сферах охорони здоров‘я, доступу до освіти, соціального захисту тощо;

5) Наявність бачення і бажання сприяти покращенню становища ромів в Україні. При прийнятті рішень керуватися принципами неупередженості, недискримінації, дотримання фундаментальних прав людини;

6) Здатність до системного та синергічного бачення змісту та потенційних результатів проектів, які подаються на рогляд, оцінки реалістичності їх виконання й відповідності пріоритетам Фонду і потребам ромських громад;

Участь в роботі Міжпрограмної експертної ради передбачає отримання винагороди на основі договору. Розгляд проектів відбувається під час засідань в м. Києві або на виїзді в інших регіонах України.

Членам Міжпрограмної експертної ради з інших міст компенсується проїзд і, за потреби, проживання в місті проведення засідання.

Всім, хто зацікавлений взяти участь в конкурсу, прохання надсилати резюме і супровідний лист (з описом мотивації обсягом до 1 стор. А4) на адресу roma@irf.ua до п‘ятниці, 27січня ц.р., 12.00.

В темі листа, будь ласка, вкажіть: «На конкурс експертів МЕР».

У разі виникнення питань, будь ласка, звертайтесь електронною поштою за адресою roma@irf.ua, в темі листа, будь ласка, вказуйте: «Запитання щодо конкурсу експертів МЕР».

Деталі експертної діяльності в межах МЕР будуть надані відібраним кандидатам під час проведення співбесід (які відбудуться в період 30 січня по 3 лютого в м. Києві або по skype/телефону для кандидатів з інших міст).

У своїй діяльності Міжнародний Фонд «Відродження» керується принципами дотримання прав людини, недискримінації та гендерної рівності. 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: