Роль і місце української громади в економічному житті Іспанії: презентація дослідження

19 липня з 10:00 до 12:00 в Києві, в інформаційному агентстві “Укрінформ” (вул. Богдана Хмельницького, 8/16), громадська ініціатива “Європа без бар’єрів” презентує результати дослідження “Українсько-іспанський міграційний вектор: переваги та ризики в контексті візової лібералізації”

19 липня з 10:00 до 12:00 в Києві, в інформаційному агентстві “Укрінформ” (вул. Богдана Хмельницького, 8/16), громадська ініціатива “Європа без бар’єрів” презентує дослідження “Українсько-іспанський міграційний вектор: переваги та ризики в контексті візової лібералізації”. Дослідження здійснили експерти “Європи без бар’єрів” і Центру міжнародних зв’язків (CIDOB, Барселона) у 2011-2012 роках за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Питання для обговорення:
· міграційна взаємодія Україна-Іспанія;
· іміджеві та стереотипні сприйняття українських мігрантів іспанцями й навпаки;
· соціально-статусний склад, роль та імідж українських мігрантів в Іспанії;
· життєві, професійні, соціокультурні цінності та цілі українських мігрантів, наміри на майбутнє;
· роль і місце української громади в економічному житті Іспанії;
· позиції політичних і суспільних еліт Іспанії щодо ступеню загроз від мігрантів, зокрема у сфері громадського порядку й безпеки;
· політика Іспанії стосовно зовнішньої міграції, динаміка міграційного профілю Іспанії та її ринку праці;
· шляхи формування сприятливого образу української громади як інтегральної складової іспанського (і ширше – європейського) суспільства.

У заході візьмуть участь експерти з України й Іспанії, що готували дослідження. Запрошені учасники – представники Посольства Іспанії, Міграційної служби України, Міжнародної організації з міграції, експерти, громадські діячі, представники ЗМІ.

Україна входить у першу десятку країн по кількості громадян, що прагнуть виїхати за кордон у пошуках роботи. Серед країн, привабливих для українських мігрантів, є й Іспанія. Традиційні уявлення про українських “заробітчан” у Європі, що вкорінені в реаліях 1990-х років, досі грішать стереотипами про безправних і знедолених, які мріють виїхати будь-куди, щоб отримати будь-яку роботу за будь-які гроші. Пропоноване дослідження засвідчує, що реальність змінилася та змінюється й далі.

Громадська ініціатива “Європа без бар’єрів”
Ірина Сушко, iryna_sushko@ukr.net
Маряна Кузьо, maryana.kuzio@gmail.com
(044) 238 68 43

***

Мета Європейської програми  – сприяти європейській інтеграції України через поєднання зовнішнього тиску Європейського Союзу з внутрішнім тиском українського громадянського суспільства для утвердження цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: