«Роль фондів у розвитку громадянського суспільства»

8 жовтня 2015 року, 18:30, м. Дніпропетровськ, Зала «Арт-Галерея», центр «Менора» (вул. Шолом-Алейхема 4/26), Платформа експертних обмінів «Київський діалог» запрошує на експертну зустріч та дискусію «Роль фондів у розвитку громадянського суспільства».

8 жовтня 2015 року, 18:30, м. Дніпропетровськ, Зала «Арт-Галерея», центр «Менора» (вул. Шолом-Алейхема 4/26), Платформа експертних обмінів «Київський діалог» запрошує на експертну зустріч та дискусію «Роль фондів у розвитку громадянського суспільства».

Протягом останніх двох років українське громадянське суспільство проходить через новий етап розвитку і активно формується. Помітні результати перших реформ у сфері державного управління, пожвавились громадські ініціативи та соціальна відповідальність бізнесу, потужний волонтерський рух має шанс на трансформацію у сильну та впливову інституцію. Проте лиш розвинене громадянське суспільство здатне чинити достатній тиск на владу задля проведення реформ. На поточному етапі зміни відбуваються повільно чи зовсім не відбуваються, тому що суспільні рухи навантажені не лише стратегічними завданнями, а й організаційними та фінансовими проблемами. Фінансові виклики змушують громадські ініціативи працювати з неповною силою чи підпадати під політичний влив окремих партій. Ці фактори сильно впливають на ефективність реформ та їх інтеграцію в процеси суспільного розвитку.

Фінансова та організаційна підтримка громадянського суспільства на етапі формування грає визначальну роль в історії успіху. Українські громади вже набираються досвіду в співпраці з міжнародними благодійними фондами та донорами, разом з якими визначають вектори свого розвитку, отримують досвід, менторську допомогу, досягають перших результатів. Партнерство з впливовими інституціями дає прозорі та зрозумілі правила гри, забезпечує достатню ідеологічну незалежність і допомагає у втіленні принципів демократії.

Рівно з тим в Україні зароджуються локальні фонди – приватні, суспільні чи політичні. Іноді вони перетворюються на іміджеві проекти чи стають інструментами в передвиборчій кампанії, через що зменшується ефективність їх роботи.

Як побудувати роботу фонду, щоб він успішно діяв на постійній основі, забезпечував сталий розвиток спільнот, підсилював позитивні рішення та не шкодив? Що лежить в основі прозорого та довготривалого партнерства між інститутами соціальної підтримки та громадами? Як діяти меценату, який хоче зробити фонд дійсно корисним для суспільства?

Запрошуємо до обміну досвідом з представниками міжнародних благодійних фондів та організацій, які поділяться принципами організаційної роботи та стратегіями в політиці соціальної відповідальності.

Спікери зустрічі:

Сергій Сумленний, Представництво Фонду Гайнріха Бьолля в Києві

Фонд імені Гайнріха Бьолля є німецьким політичним ліво-ліберальним фондом, близьким до Партії Зелених («Союз 90/Зелені») Німеччини і являє собою частину європейського зеленого руху. Фонд має самостійний юридичний статус і є неприбутковою, незалежною, громадською організацією. Діяльність Фонду фінансується здебільшого за рахунок Федерального уряду Німеччини. Фонд названий в честь відомого німецького письменника, Нобелівського лауреата з літератури та громадського діяча – Гайнріха Бьолля. Пріоритетним завданням фонду є політична освіта, мета якої – сприяти розвитку демократії, побудові дієвого громадянського суспільства, розширенню участі свідомих громадян в суспільному та політичному житті країни, поглибленню порозуміння між народами. У своїй роботі фонд орієнтується на такі важливі цінності, як екологія, демократія, гендерна рівність, сталий розвиток, гуманізм, солідарність і ненасильство та керується словами Гайнріха Бьолля: «Втручання є єдиною можливістю залишитись реалістом». www.ua.boell.org

Гансйорг Дітше, Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ

ГІЦ є федеральною установою, що підтримується і утримується Урядом Німеччини. Глобальною метою ГІЦ є підтримка людей та спільнот у країнах, що розвивається, в країнах з перехідною економікою, розвинених країнах. Мета організації в Україні – сприяння міжнародній співпраці задля сталого розвитку та проведення міжнародної освітньої роботи. www.inwent.org.ua

 

Олена Розсказова, Східне представництво фонду «Відродження»

Міжнародний фонд “Відродження” є однією з найбільших благодійних фундацій в Україні. Фонд засновано фінансистом і філантропом Джорджем Соросом. Місія фонду – розвивати відкрите суспільство в Україні на основі демократичних цінностей. Фінансову підтримку фонд отримує від Фундацій Відкритого Суспільства, а також від міжнародних донорів та окремих українських і зарубіжних організацій і громадян. w.irf.ua

Для участі обов’язкова реєстрація.

Зустріч відбувається за організаційної підтримки Генерального консульства Німеччини в Донецьку/Офіс Дніпропетровськ в рамках Тижнів Німеччини в Україні.

Контакти: «Київського діалогу» у Дніпропетровську: (050) 451 9131 – Зоя Красовська (координаторка проекту), (097) 914 25 73 – Юлія Овчаренко (менеджерка проекту)

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: