Родинам загиблих воїнів: яку допомогу можна отримати від держави та громадських організацій

Крім емоційного переживання під час втрати рідної людини, додаються численні бюрократичні випробування. Аби зменшити навантаження в цей складний час, ГО «Громадський рух «Жіноча Сила України» підготувала інформацію, яка буде орієнтиром з покрокових дій у такій ситуації.

Які пільги, соціальні гарантії та виплати може отримати родина загиблого військовослужбовця від держави, яку підтримку можна отримати від недержавних організацій і які ресурси допоможуть розібратись з документами? Відповіді на усі ці питання містяться у буклеті, завантажити який можна безкоштовно за посиланням.

Для кого буклет

Такий інформаційний навігатор може бути в поміч як сім’ям, які зіштовхнулися із таким непростим життєвим викликом, так і тим, хто допомагає родинам загиблих захисників: фахівцям ТЦК та СП, працівникам ЦНАПів, спеціалістам структурних підрозділів соціального захисту населення, командам ветеранських просторів та громадських організацій тощо. 

«Як психологи ми знаємо, що при гострих емоційних станах складно щось запам’ятовувати чи тримати у фокусі уваги. І це призводить до ще більшого емоційного навантаження. Тому цей буклет має послідовність кроків, у яких описано, що треба зробити, яка установа це робить і скільки часу. Ми не можемо прибрати біль втрати, але можемо зменшити емоційну напругу від бюрократичних питань», — поділилася директорка ГО «Громадський рух «Жіноча Сила України» та керівниця «Служби психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців» Наталія Умеренкова.

Фото: Український кризовий медіацентр

Що є у буклеті

-10 кроків, які орієнтують про послідовність дій із реалізації прав та гарантій родин загиблих воїнів;
– контакти державних установ та громадських організацій, які безоплатно надають фахову психологічну допомогу, соціальний супровід та юридичні консультації;
– інформацію про психоемоційні особливості проживання втрати та перелік ознак, на які варто звертати увагу, щоб вчасно звернутися по допомогу до лікаря чи психолога.

Ця покрокова інструкція була розроблена у співпраці із профільними фахівцями міністерств, силових структур та громадських організацій, які надають підтримку родинами загиблих Захисників та Захисниць. Завантажити електронну версію буклета для друку можна за посиланням.

Надруковані буклети будуть передані у ТЦК та СП, структурні підрозділи соціального захисту населення, ветеранські простори. А його електронна версія вже є у вільному доступі. Інформація в буклеті відповідає на реальні запити від родин загиблих захисників, які отримують фахівці телефонної лінії проєкту ГО «Громадський рух «Жіноча Сила України» «Служба психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців». Звернення було проаналізовано за більш ніж 2 роки діяльності Служби.

***

Буклет створено ГО «Громадський рух «Жіноча Сила України» у співпраці з Управлінням соціальної роботи з персоналом Головного управління персоналу Генерального Штабу Збройних Сил України, за методичного супроводу представників Департаменту соціального забезпечення Міністерства оборони України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства у справах ветеранів та підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного Фонду «Відродження».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: