Робота Луганського медичного університету в нових умовах

Декан Луганського державного медичного університету Висоцька Лариса Валеріївна розповіла редакції «Трибун» про те, як функціонує ЛДМУ, який переїхав на базу санаторію «Озерний», Луганська область.

Декан Луганського державного медичного університету Висоцька Лариса Валеріївна розповіла редакції «Трибун» про те, як функціонує ЛДМУ, який переїхав на базу санаторію «Озерний», Луганська область.

Як відомо, відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я, Луганський державний медичний університет з новим керівником – Ігорем Іоффе – переведений в місто Рубіжне Луганської області. При цьому до керівництва навчального закладу надходили пропозиції про переміщення ВУЗу в інші регіони країни, зокрема, в Ужгород, але, за наполяганням голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Геннадія Москаля, університет був залишений на території області.

На даний момент у ВУЗі навчаються 265 студентів. Деякі з них приїхали сюди з окупованих територій і проживають у гуртожитку на території санаторію.

Так само в університеті продовжують своє навчання іноземці з Індії, Нігерії та Тунісу. Разом з ними сюди прибули і викладачі, серед них 100 викладацького складу, 25 професорів.
Міністерство освіти повідомляє, що 1200 учнів Луганського державного медичного університету стали вільними слухачами інших навчальних закладів України, але пізніше студентів-переселенців оформили як своїх студентів.

І дійсно студенти з Донбасу зіткнулися з проблемами. Незважаючи на те, що раніше в Міносвіти обіцяли, що всі зможуть отримати статус вільного слухача і до закінчення АТО вчитися у вузах в інших містах, без ускладнень це вдається зробити далеко не всім. Особливо багато проблем виникає у студентів медуніверситетів.

Тим часом, переїхавши в санаторій «Озерний» Луганський державний медичний університет поступається тільки в матеріальній базі (ред. – Науково-методична база, вузько-профільна література, лабораторії) ті        й частині університету, яка залишилася в ЛНР, в іншому навчальний процес для студентів налагоджений на належному рівні. Викладацький склад в більшості своїй переїхав на контрольовану України територію Луганської області.

У «Озерному» для студентів відкрили їдальню, де комплексний обід коштує 25 гривень. За гуртожиток студенти платять по 250 гривень на місяць, умови проживання там досить хороші відзначають самі студенти. У кожній кімнаті є окремий санвузол, і живе в них по 1-2 студента. Навчальної літератури, на жаль, не вистачає на всіх, але кафедри надали для учнів всю необхідну навчально-методичну літературу в електронному вигляді. У кожного з студентів є в наявності комп’ютер, тому вивчати медицину для майбутніх лікарів за електронними підручниками не складає проблему. Навчальних лабораторій на базі «Озерного» немає, але у студентів 1-3 курсів які живуть у гуртожитку санаторію і займаються там же, йде поки тільки теоретична підготовка, а студенти 4-6 курсів, яким необхідні заняття в лабораторіях для закріплення практичних навичок, проходять підготовку в Сєвєродонецьку і Рубіжному, Кремінна в цих же містах вони і проживають, знімаючи собі житло.

У зазначених містах ВНЗ уклав договори з клінічними базами для того, щоб студенти 4-6 курсів могли проходити практику. Також Луганський університет співпрацює з Департаментом здоров’я Луганської обласної військово-цивільною адміністрацією.

Медичний ВУЗ потребує більшої участі з боку Міністерства освіти України та Міністерства охорони здоров’я як зазначила декан. Колектив Луганського державного університету висловлює подяку Національному медичному університету імені Богомольця та Тернопільському національному медичному університету. Тернопільський університет надав Луганському медичному університету повну базу методичних рекомендацій, навчальну літературу по кілька примірників, лекцій, конспектів для викладачів і студентів при підготовці до практичних та лекційним заняттям, а також можливість користуватися електронною бібліотекою. Суттєву допомогу надала фармацевтична корпорація «Юрія-Фарм», яка надала для ВНЗ оргтехніку.

Громадський аудит забезпечення права на освіту внутрішньо переміщених осіб  здійснюється ГО «Трибун» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»

За матеріалами:«Трибун»

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: