Робота благодійної фотовиставки Русі Асєєвої «Діти, яких не існує»

10 лютого у приміщенні Малої галереї Мистецького Арсеналу відкрилась виставка фотографій Русі Асєєвої «Діти, яких не існує», присвячена проблемі надання комплексної паліативної допомоги дітям, які мають невиліковні хвороби.

10 лютого у приміщенні Малої галереї Мистецького Арсеналу відкрилась виставка фотографій Русі Асєєвої «Діти, яких не існує», присвячена проблемі надання комплексної паліативної допомоги дітям,  які мають невиліковні хвороби.

У 2013 році відбулась перша виставка фотохудожниці та волонтерки фонду «Краб» Русі Асєєвої «Життя, як воно є», присвячена фотоісторіям маленьких пацієнтів дитячого онкологічного відділення Національного інституту раку. Протягом минулого року Руся Асєєва відвідала дитячі онкологічні відділення у Харкові та Івано-Франківську, а також дитяче паліативне відділення міста Надвірна Івано-Франківської області, та познайомилась з дітками, багато з яких залишились жити лише на її фотографіях.

«Діти, яких не існує» – це невиліковно хворі діти, яких ми з вами ніде і ніколи не зустрінемо. Таких дітей не помічає суспільство та медицина. Таких дітей не можна вилікувати, проте їм можна подарувати гідне життя і справжнє дитинство. На той час, який їм відведено», – переконана співорганізаторка виставки Лариса Лавренюк, керівник Фонду допомоги онкохворим дітям «Краб».

«Щоб забезпечити потреби невиліковно хворих дітей в Україні, в першу чергу необхідно створити мережу виїзних бригад, які могли б надавати дітям медичну, соціальну, психологічну допомогу вдома; забезпечити доступ до необхідних лікарських засобів, зокрема до знеболення, саме там, де перебуває дитина; провести навчання медичного персоналу щодо надання паліативної допомоги дітям, які мають невиліковні хвороби, а також створити достатню кількість стаціонарних паліативних відділень для дітей», – наголосила Вікторія Тимошевська директор Програмної Ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного Фонду «Відродження».

На відкритті також були присутні волонтери та представники благодійних фондів, які працюють з дітьми в онкогематологічних відділеннях та роблять все можливе для того, щоб  покращити якість життя маленьких пацієнтів та подарувати їм трохи радості та позитивних емоцій, що є важливою частиною програм дитячої паліативної допомоги.

Виставка триватиме з 10 до 15 лютого. Кожного вечора на виставці відбуватимуться тематичні майстер-класи від волонтерів, які працюють з онкохворими дітьми, а 14 та 15 лютого відбудуться експертні дискусії про проблеми розвитку системи паліативної допомоги дітям.

Захід відбувається за підтримки Програмної Інціативи «Громадське Здоров’я» Міжнародного Фонду «Відродження».

Що таке паліативна допомога дітям?

Паліативна допомога дітям – це активна всеосяжна допомога тілу, розуму та душі хворої дитини, що передбачає також підтримку родини. Це комплексний підхід, що дозволяє поліпшити якість життя маленького пацієнта. Паліативна допомога надається в різних закладах – це може бути консультативна допомога фахівця з лікування болю в лікарні або у відділенні паліативної допомоги, в консультаційному кабінеті паліативної допомоги в поліклініці, виїзною бригадою допомоги вдома, і так само – у хоспісі.

В Україні щорічно від раку помирає близько 90 тисяч осіб, частина з них – діти. Проте серед усіх дітей, яким поставили діагноз, несумісний з життям, діти, хворі на рак, складають лише 20%. Діти з іншими захворюваннями найчастіше помирають або вдома без якісної паліативної допомоги та належного знеболення, або в реанімаційних відділеннях відірвані від родини.

В Україні дві третини усіх дітей, які помирають у віці від 0 до 18 років потребують паліативної допомоги. За даними Міністерства охорони здоров’я України, у 2013 році паліативної допомоги потребували 17 500 дітей, з них близько 1000 – віком до 1 року, 300 дітей з онкологічними захворюваннями, 70 дітей хворих на ВІЛ/СНІД.

Контакти:Фонд допомоги онкохворим дітям “Краб”, 067-255-52-87, www.krab.org.ua

Сторінка у Facebook: Паліативна допомога в Україні

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: