Рівень безпеки пішоходів впливає на туристичну привабливість міста

Віктор Козоріз, голова Громадської спілки захисту пішоходів “За безпеку пішоходів!” заявив: що вищий рівень безпеки й комфорту пішоходів, то привабливішим є місто й до нього приїжджають більше туристів

Що вищий рівень безпеки й комфорту пішоходів, то привабливішим є місто й до нього приїжджають більше туристів. Про це 21 травня під час круглого столу у Львові заявив Віктор Козоріз, голова Громадської спілки захисту пішоходів “За безпеку пішоходів!” Захід провела Громадська спілка захисту пішоходів “За безпеку пішоходів!” та ГО “Товариство учасників руху” за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження” й управління освіти Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради.

Організатори круглого столу презентували проект Концепції державної цільової програми підвищення безпеки пішоходів в Україні на період до 2020 року.

Віктор Козоріз наголосив, що українські пішоходи є наймасовішою та найуразливішою категорією учасників дорожнього руху, адже щороку внаслідок наїздів на пішоходів в Україні гине близько 2000 людей і на цей вид ДТП припадає майже 40% аварій зі смертельними наслідками. За цим показником Україна посідає перше місце в європейському регіоні, тому, на його думку, влада має більше уваги приділяти цій проблемі й шукати ефективні шляхи її вирішення. Саме з цією метою представники кількох громадських організацій і розробили згадану Концепцію, головною метою якої є вдосконалення системи державного управління безпекою дорожнього руху та зменшення наполовину кількості загиблих і травмованих пішоходів.

“Такий проект вперше розроблено в Україні, і його спрямовано на комплексне вирішення питань безпеки пішоходів на основі європейських стандартів і найкращих світових практик”, – сказав активіст. Він також нагадав, що рівень безпеки й комфорту пішоходів є дуже важливим показником для оцінки якості міського середовища, а отже, і якості життя громадян.

Віктор Козоріз наголосив на важливості того, щоб під час розробки й реалізації містобудівних програм органи державної виконавчої влади та місцевого самоврядування якомога повніше враховували інтереси й потреби пішоходів і принципи, викладені в міжнародних актах, – наприклад, у Зведеній резолюції Європейської економічної комісії ООН “Про дорожній рух”, Міжнародній Хартії пішохідного руху, резолюції Європейського Комітету Міністрів Транспорту тощо. Найважливіші з цих документів громадські активісти переклали українською й опублікували в посібнику “Європейські стандарти щодо захисту пішоходів і практичні аспекти їх застосування в Україні”, а також на сайті http://www.pishohid.org.ua/.

Віктор Козоріз нагадав, що Львів – єдине місто в Україні, де існує Концепція створення пішохідних і паркувальних зон у центральній частині міста, де планомірно створюють велодоріжки й найголовніше – в цьому напрямі міська влада активно співпрацює з представниками громадськості.

Найближчим часом круглий стіл, присвячений запровадженню в Україні європейських стандартів захисту пішоходів, відбудеться в Києві, після чого вже доопрацьований проект Концепції буде передано на розгляд урядових структур.

Контакти:
Громадська спілка захисту пішоходів
“За безпеку пішоходів!”
Віктор Козоріз
050 20 19 359
kozoriz@meta.ua

***

Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження” сприяє європейській інтеграції України через поєднання зовнішних вимог Європейського Союзу, які випливають із підписаних міжнародних домовленостей, з підтримкою їх відстоювання та просування з боку українського громадянського суспільства, громадських організацій, які працюють заради утвердження європейських цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: