Результати моніторингу місць несвободи за 2014 р.

26 червня, у Міжнародний день на підтримку жертв катувань, відбудеться презентація доповіді Уповноваженого ВР України з прав людини за 2014 р. «Моніторинг місць несвободи в Україні: стан реалізації національного превентивного механізму», що відбудеться за адресою вул. Інститутська, 21/8. Організатор: Центр інформації про права людини за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»

26 червня, у Міжнародний день на підтримку жертв катувань, відбудеться презентація доповіді Уповноваженого ВР України з прав людини за 2014 р. «Моніторинг місць несвободи в Україні: стан реалізації національного превентивного механізму», що відбудеться за адресою вул. Інститутська, 21/8.Організатор: Центр інформації про права людини за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»

Понад 1 мільйон людей в Україні перебуває у 6000 місцях несвободи. З них 3429 дітей віком до 3-4 років, які потрапляють до будинків дитини, 243601 – особи з психічними та наркологічними захворюваннями, які знаходилися на стаціонарному лікуванні, 21111 – перебували у СІЗО.

0 10.00 відбудеться прес-брифінг, у якому візьмуть участь:

Валерія Лутковська, Уповноважений ВР України з прав людини

Тетяна Печончик, голова правління ГО «Центр інформації про права людини»

Олександр Гатіятуллін, спеціаліст відділу адвокації ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»

Роман Романов, Директор Програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” МФ «Відродження»

З 11.00 відбуватиметься презентація та обговорення результатів доповіді, куди запрошені представники усіх відомств, міністерств та служб, яким підпорядковані майже 6000 місць несвободи в Україні (ГПУ, ДПтСУ, МОН, МОЗ, Мінсоцполітики, МВС, МО та ін.).

Місця несвободи («custodial setting») – заклади, де може опинитися кожен з нас за рішенням або вказівкою адміністративного, судового чи іншого органу, без права залишити їх з власної волі.

Національний превентивний механізм – це незалежний національний орган, який створений і діє відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань і передбачає регулярний моніторинг усіх місць несвободи для попередження у них жорстокого поводження з людьми, які там перебувають. В Україні діє з 2012 р. у форматі “Омбудсмен +”, що передбачає здійснення моніторингових візитів до місць несвободи працівниками офісу Омбудсмена спільно з громадськими активістами.

Контакти:  Надя Колесникова, 067 661 80 30, nk@humanrights.org.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: