Результати громадського аудиту фінансування потреб ВПО

26 лютого об 11 годині у приміщенні Укрінформу відбудеться прес-конференція для ЗМІ за результатами громадського аудиту фінансування потреб внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу.

26 лютого об 11 годині у приміщенні Укрінформу відбудеться прес-конференція для ЗМІ за результатами громадського аудиту фінансування потреб внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Громадський аудит здійснювався в областях з найбільшою кількістю ВПО – Харківській, Луганській, Дніпропетровській, Полтавській. Результати досліджень представлять громадські організації: Чугуївська правозахисна група (Харківська область), БФ «Горєніє» (Дніпропетровська область), Аналітичний Центр «Бюро економічних та соціальних досліджень» (Полтавська область), ЛОГО «Громадська ініціатива Луганщини».

В ході прес-конференції будуть розглянуті наступні питання: участь органів влади у вирішенні проблем ВПО, основні проблеми доступу ВПО до ресурсів, пропозиції громадськості щодо покращення ситуації.

Згідно Постанови КМУ від 01.10. 2014 року станом на січень 2015 року №505  в Україні в цілому обліковано понад 953 тисячі осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО.  Відповідно до Постанови №505  у Полтавській області  виплати з бюджету для ВПО становили 20,4 млн. грн. Цю виплату станом на 01 січня 2015 року  отримали 10,8 тисяч сімей. Крім того, відповідно до Обласної комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями та ветеранів війни на 2013-2020 роки, у 2014 році матеріальну допомогу з числа переміщених осіб, отримали 374 сім’ї на суму 272, 8 тисяч гривень.

Слід зазначити, що велику кількість потреб ВПО протягом 2014 року (дошкільна та середня освіта, медицина) забезпечувалось із коштів місцевих бюджетів відповідних рівнів. Це не сприяло ефективному використанню коштів із без того дефіцитних бюджетів. Близько 80% ВПО у Полтавській області зареєстровано у містах, при чому 30% від загальної кількості (понад 7 000 осіб) – у Полтаві.

Разом з тим дослідження свідчать про відсутність довгострокового бачення влади вирішення більш широкого кола проблем – соціалізація, інтеграція у ринки зайнятості тощо. Відсутнє довгострокове бачення вирішення проблеми, не працюють механізми доступу волонтерських організацій до бюджетного фінансування, на національному рівні відсутні механізми компенсації навантаження на освітню, медичну та соціальну інфраструктуру громад з найбільшою кількістю ВПО.

Прес-конференція  відбудеться у рамках проекту «Підвищення ефективності роботи з внутрішньо переміщеними особами – результат громадського фінансового аудиту» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» за ініціативи Аналітичного Центру «Бюро економічних та соціальних досліджень».

До участі запрошуються ЗМІ.

Контакти: Вадим Штефан, 0503056201

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: