Релігійні лідери та громадські активісти підписали хартію про про надання паліативної допомоги

13 лютого у м. Харків релігійні лідери та громадські активісти підписали "Хартію релігійних організацій про надання паліативної допомоги людям старшого віку".

13 лютого у м. Харків релігійні лідери та громадські активісти підписали “Хартію релігійних організацій про надання паліативної допомоги людям старшого віку”.

Говорили про паліативну допомогу, про медичне капелантсво і про необхідність освіти та спеціальної підготовки медичнх капеланів і об’єднання усіх суспільних зусилль. Багато планів та задумів.

Східне регіональне біблійне товариство України, окрема подяка за теплий прийом та надання простору для зустрічі Володимиру Агафонову, Eleos-Kharkiv, Інституту правових досліджень і стратегій, БО “Мережа 100 відсотків життя” м.Харків”, “Карітас” Харків.

Наступні наші кроки: підписання документу у м. Дніпро, м. Одеса, м. Львів та Рівне, Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій у м. Київ.

І, нагадуємо, що навесні ми презентуємо міжрелігійний посібник для медичних капеланів, які працюють у сфері паліативної допомоги та їх трененерів авторства Людмили Андріїшин, О. П. Брацюнь, Андрія Роханского, Андрія Нагірняка, Руслана Пясти.

Запрошуємо приєднуватися та об’єднуватися. Кожна людина має право на гідне життя.

Проект здійснюється у рамках проекту «Книга життя» – спрямованого на підвищення компетенцій медичних капеланів у сфері паліативної допомоги та згуртування суспільства за для розвитку паліативної допомоги, захисту прав пацієнтів, здійснюється завдяки підтримці Програмній ініціативі “Громадське здоров`я” Міжнародного фонду “Відродження”, за що ми дуже дякуємо, особливо Ксенії Шаповал.

Довідка:

За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров`я паліативної допомоги – це підхід, що дозволяє поліпшити якість життя пацієнтів та їхніх сімей, які зіткнулися з проблемами смертельного захворювання, шляхом запобігання і полегшення страждань завдяки ранньому виявленню, ретельній оцінці й лікування болю та інших фізичних симптомів, а також наданню психосоціальної і духовної підтримки. За стандартами ВООЗ необхідним мінімумом є 100 ліжок для паліативних пацієнтів на 1 млн. населення. За даними МОЗ для України потреба становить 4200 ліжок. В країні наявні 1247, ще 148538 пацієнтів отримують допомогу вдома – при потребі близько 600 000. Понад 80% пацієнтів не мають доступу до знеболення через зарегульованість галузі, небажання лікарів виписувати рецепт, остраху кримінальної відповідальності. Згідно з класифікацією Міжнародного альянсу паліативної допомоги при ВООЗ, Україна належить до групи країн з несистемним забезпеченням паліативної допомоги.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: