Регіональні НУО спільно досліджуватимуть доступність генпланів міст

У Чернігові відбувся семінар для координаторів неформальної мережі громадських організацій, які досліджуватимуть відкритість генпланів міст для громадян

23-26 липня в Чернігові відбувся семінар для координаторів неформальної мережі громадських організацій, які досліджуватимуть відкритість генпланів міст для громадян. Захід провів Східноукраїнський центр громадських ініціатив за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Навчальний захід зібрав представників 23 областей України, які репрезентують правозахисні й екологічні НУО, а також організації, що опікуються місцевим розвитком і підтримують локальну демократію.

Учасники заходу ознайомилися з українською системою містобудівної документації, особливостями правового регулювання та практичними механізмами доступу до документів, що визначають стратегічний розвиток міст. Інтерактивні заняття провели Тарас Шевченко, директор Інституту Медіа Права, Олександра Матвійчук, голова правління Центру громадянських свобод, Олександр Солонтай, експерт Інституту політичної освіти, Тетяна Печончик, керівник Центру інформації про права людини, а також експерти Харківської національної академії міського господарства, Університету Масачусетс та Університету Цинцинаті (США).

“Це були чотири дні, сповнені корисної інформації та навчання нових практичних навичок. Тепер ми озброєні новими знаннями й точно не дамо чиновникам протизаконно приховувати генплан рідного міста”, – поділився враженнями від заходу президент Запорізького фонду “Оберіг” Ігор Зубко.

Під час семінару члени мережі спланували спільні заходи щодо дослідження доступності генпланів і створили інформаційну стратегію для поширення результатів моніторингу.

“Політичне керівництво України проголосило курс на забезпечення доступу громадян до офіційних документів: відповідно у громадян має бути можливість знайомитися з генеральними планами своїх населених пунктів. Цього вимагають закони “Про доступ до публічної інформації” та “Про регулювання містобудівної діяльності”. Останній вимагає забезпечити доступ до генпланів на веб-сайтах міських рад, у приміщеннях органів місцевого самоврядування та шляхом публікації у ЗМІ. Наскільки виконують вказані норми законів, ми спільно перевіримо протягом серпня-вересня 2012 року”, – сказав голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимир Щербаченко.

Дослідження доступності генпланів буде здійснено в усіх 459 містах України. Його результати буде представлено на веб-сайті www.cityplan.in.ua, де кожен охочий зможе знайти інформацію про генплан власного міста, а також додати свою. До участі в моніторингу запрошують усіх небайдужих.

Фото

Східноукраїнський центр громадських ініціатив
Володимир Щербаченко
067 640 94 40
planmista@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: