Реформу ЖКГ радять починати з системи управління житлом

Реформа житлово-комунального господарства неможлива без реформи системи управління житлом

Реформа житлово-комунального господарства (ЖКГ) неможлива без реформи системи управління житлом. Про це заявив Володимир Бригілевич, голова правління ГО “Центр досліджень місцевого самоврядування”, 31 жовтня під час круглого столу у Львові. Захід було проведено за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами експерта, одним із важливих аспектів реформи ЖКГ є докорінна реорганізація сфери управління житловим фондом і перехід на ринкові механізми, що включає в себе розвиток професійного управління житловим фондом, появу управителів і керівних компаній. Він наголосив, що особливо гостро стоїть проблема управління будинками в невеликих містах, де немає ринку професійних управителів, і без тісної співпраці з міською владою цю проблему вирішити практично неможливо.

Зі свого боку, Галина Когут, керівник Відділу супроводу ОСББ Львівської міської ради й Ресурсного центру для ОСББ при міській раді, зазначила, що через обмеженість коштів, виділених на капітальний ремонт житлового фонду з бюджетів усіх рівнів, стан житлового фонду незадовільний і є недоліки в системі надання комунальних послуг. На її думку, проблеми у сфері житлово-комунального господарства слід вирішувати іншим шляхом, а саме через проведення структурних реформ, які дадуть змогу створити нову економічну модель експлуатації та розвитку житлового господарства, забезпечити його надійне й високоякісне обслуговування з урахуванням інтересів мешканців.

На думку посадовця, таким ефективним власником будинку, який може управляти та приймати рішення щодо ремонту й модернізації споруди з огляду на вимоги енергоефективності, розпоряджатися прибудинковою територією, замовляти необхідні для утримання комунальні послуги, стає об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ). За словами Галини Когут, міська влада оперативно реагуватиме на тенденції збільшення кількості новоутворених об’єднань у місті, створюватиме сприятливі умови для реалізації намагань мешканців утримувати й покращувати стан належного їм житлового фонду.

Контакти:
ГО “Центр досліджень місцевого самоврядування”
Андрій Дзюба
(032) 235 68 48
centredms@gmail.com

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: