Реформа первинної медицини: досвід Харківщини

24 жовтня в Харкові відбулась фінальна конференція за проектом «Підтримка трансформації первинної медицини в Харківській області», який реалізовувала Харківська експертна група підтримки медичної реформи, за підтримки програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».

24 жовтня в Харкові відбулась фінальна конференція за проектом «Підтримка трансформації первинної медицини в Харківській області», який реалізовувала Харківська експертна група підтримки медичної реформи, за підтримки програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».

В заході взяли участь представники адміністрації 4 районів Харківської області, головні лікарі Центрів первинної медико-санітарної допомоги, представники департаменту охорони здоров`я Харківської обласної державної адміністрації, депутати та представники апарату Харківської обласної ради, активні студенти Харківського медичного університету.

Міжнародний фонд «Відродження» послідовно підтримує громадянське суспільство у просуванні медичної реформи в Україні. У 2014 році за підтримки Фонду була створена Стратегічна дорадча група з питань медичної реформи. Ця група, об’єднала експертів, які долучилися до розробки концепції реформування фінансування системи громадського здоров’я та концепції розвитку системи громадського здоров’я, затверджених Урядом у 2016 року. Залучення експертів, що мають різні погляди щодо формування та подальшого пояснення реформи громадянам, є прикладом нової культури публічної політики в Україні. Підтримка залучення незалежних експертів і стейкхолдерів у впровадженні медичної реформи є надзвичайно важливим завданням для суспільства.

У межах проекту «Підтримка трансформації первинної медицини в Харківській області» Харківська експертна група ставила собі за мету запустити та підтримати зміни в первинній медицині в 5 районах Харківської області, залучаючи «агентів змін» до реалізації міні-проектів: 

• «Ярмарок здоров’я» для мешканців Валківського району;

• «Відкриття школи вакцинації» для мешканців Вовчанського району» 

• «Інформаційна компанія для сімейних лікарів», в межах якої було проведено дискусію щодо впровадження медичної реформи, у Харківському районі» 

• «Опитування населення для планування розвитку медичної допомоги» в Чугуєві» 

• Планування відкриття нової амбулаторії в селищі міського типу Борова.

Під час заходу також відбулася презентація Ресурсного центру підтримки розвитку первинної медицини в громадах, який буде створений при Харківській обласній раді за фінансової підтримки Європейської комісії. Цей проект розрахований на 2,5 роки. Протягом його реалізації буде створена структура підтримки Центрів первинної медико-санітарної допомоги та незалежних лікарів, що надають послуги сімейної медицини, зокрема, програма освітніх обмінів, стажувань за кордоном, навчання, міні-гранти на реалізацію місцевих ініціатив тощо. 

Вікторія Тимошевська, директорка програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження» пояснює практичне значення цієї реформи для пацієнтів: «Реформа первинної медицини закріпляє принцип «гроші ходять за пацієнтом». Тобто, підписуючи декларацію з лікарем, пацієнт розуміє, що за надання йому допомоги, цей лікар отримає з боку держави від 370 до 740 грн. на рік. Таким чином пацієнту не потрібно більше турбуватися про додаткову винагороду чи подяку своєму лікарю».

Для додаткових коментарів, журналісти можуть звернутися до Вікторії Тимошевської, директорки програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження», надіславши запит на електронну адресу pr@irf.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: