Реформа місцевого самоврядування: як не нашкодити громаді: дебати

Опозиціонери децентралізації виступають проти не самої суті реформи, а проти методів, що застосовуються до такого висновку дійшли учасники дебатів на тему: «Реформа місцевого самоврядування: як не нашкодити громаді», які відбулися 6 липня в Одесі.

Опозиціонери децентралізації виступають проти не самої суті реформи, а проти методів, що застосовуються до такого висновку дійшли учасники дебатів на тему: «Реформа місцевого самоврядування: як не нашкодити громаді», які відбулися 6 липня в Одесі.

Всього лише близько 20% всієї території Одеської області покривають населені пункти, які погодилися увійти до Плану об’єднання територіальних громад. А всі конфліктні міста і села станом на сьогоднішній день з нього виключені. Нещодавно цей фрагментарний проект Плану був з другої спроби затверджений Одеською обласною радою.

Щоб зрозуміти причини цієї ситуації і знайти можливі шляхи її вирішення Всеукраїнська асоціація сприяння самоорганізації населення спільно з громадською організацією «Сприяння міжкультурному діалогу» провела дебати.

«Сьогодні моя позиція така, що люди повинні бути на чолі кута, і законодавство не повинно бути пріоритетом у цій ситуації. Бажання людей, можливості для людей. Основна проблема на сьогоднішній день полягає в тому, що люди не розуміють, що вони отримають в результаті і чи отримають взагалі», – заявивдиректор департаменту економічного розвитку і торгівлі Одеської ОДА Олег Муратов.

«Методика реформи закладена «нагорі» конкретними людьми. Замість того, щоб створити умови для людей, захистити громади, сьогодні відбувається утиск їхніх інтересів. Для вирішення цієї проблеми ми створили мережу моніторингу за ходом реформи. І ми не просто стежимо за процесом – ми створюємо умови, щоб допомогти людям самим краще впоратися зі змінами в житті громад», – говоритьголова Асоціації сприяння самоорганізації населення Андрій Крупник.

У дебатах також взяли участь представники Одеської обладміністрації, Міжнародного фонду «Відродження», Офісу реформ, громадських організацій, районних адміністрацій, сільських громад, науковці.

Експерт ГО «Сприяння міжкультурному діалогу» Юлія Сербіна представила результати дослідження соціально-психологічного сприйняття реформи громадами, що було проведене серед жителів області. У підсумку головними причинами перешкод для реформи децентралізації в Одеській області були названі:

– недостатнє інформування та залучення громадськості до процесу реформування;

– побоювання щодо скорочення кількості бюджетних структур, що ускладнить надання послуг;

– відсутність врахування етнокультурних особливостей громад, що об’єднуються;

– бюджетна децентралізація випередила процес об’єднання територіальних громад.

Асоціація сприяння самоорганізації населення разом з партнерськими організаціями в регіонах здійснює громадський супровід реформи місцевого самоврядування для того, щоб об’єднання громад відбувалось з дотриманням прав, урахуванням інтересів жителів і потреб територій. Більше про це за посиланням: http://samoorg.com.ua/blog/tag/reformi

Дебати організовані в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA).

 Контакти:Анна Трепалюк, тел.: (097) 481-17-27, (048) 700-76-75, samoorg@ukr.net

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: