Райадміністрації Чернігівщини неохоче надають інформацію про держзакупівлі

12 грудня в Чернігові відбувся круглий стіл “Практичне застосування результатів громадського моніторингу державних закупівель у Чернігівській області”

12 грудня в Чернігові відбувся круглий стіл “Практичне застосування результатів громадського моніторингу державних закупівель у Чернігівській області”. Захід провела ГО “Молодь – ХХІ століття” в межах проекту “Реалізація методики громадського моніторингу – основа прозорості державних закупівель”, який координує Центр політичних студій та аналітики (ЦПСА) за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”, “Pact Inc.” і Фонду Східна Європа.

Захід було присвячено закупівлям районних і міських адміністрацій Чернігівської області, що не підпадають під процедуру тендерів.

Експерт ЦПСА Гліб Канєвський зазначив, що не всі адміністрації надавали відповіді на інформаційні запити або вони були неповними. У такому разі ЦПСА звертався до прокуратури з приводу порушення цими адміністраціями закону “Про доступ до публічної інформації”. І цей механізм, за його словами, виявився дуже дієвим, адже від адміністрацій почали надходити повні й розгорнуті відповіді.

Експерт проекту Сергій Старченко презентував результати по Чернігівщині. Інформаційні запити було надіслано до Прилуцької, Бахмацької, Борзнянської, Варвинської, Корюківської, Куликівської, Менської, Сосницької районних державних адміністрацій, обласної державної адміністрації, а також у міськвиконкоми Чернігова та Прилук. Експерт відзначив, що адміністрації вчасно надавали відповіді, за деякими винятками. Дехто надавав звичайні відписки. Зокрема Бахмацька РДА, як виявилося, не володіє інформацією щодо оздоровлення дітей-інвалідів.

Сергій Старченко також навів деякі цифри для порівняння. Так, стаття витрат “Надання послуг Internet та обслуговування мереж” в адміністраціях суттєво різнилася. Наприклад, місто Прилуки витратило на ці потреби 11 500 грн., а Бахмацька РДА – 1 200 грн. Чернігівська обласна адміністрація на ці потреби витратила 7 000 грн. При цьому всі адміністрації обслуговуються у провайдера “Укртелеком”.

Голова ГО “Молодь – ХХІ століття” Тетяна Громова зазначила, що було помічено такі факти, що на одну статтю було витрачено суму, максимально наближену до 100 000, але трохи нижчу, щоби уникнути тендерної процедури.

Також під час круглого столу було презентовано результати “польового дослідження” діяльності дитячого табору “Дружба” на території Чернігова. Як зауважили експерти, на цей табір пішло близько 50% фінансування відповідної статті по області, але оздоровилося там близько 20-25% дітей. Як виявилося, значну кількість коштів, виділених на дитячий табір, витрачають на ремонт, бо дерев’яні будинки без опалення потребують його після зими. За деякими підрахунками, провести опалення в будиночки та впродовж зими підтримувати їх у належному стані обійшлося б дешевше, ніж щовесни ремонтувати їх.

Цю ситуацію прокоментував депутат міської ради В’ячеслав Лебідь. Він зазначив, що кошти, які виділяють, не можуть піти на опалення чи іншу реконструкцію, оскільки це буде нецільове використання.

Контакти:
ГО “Молодь – ХХІ століття”
Тетяна Громова
095 764 03 49
yxxic98@yahoo.com

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: