Публічні дебати «Влада і громада: конкуренти чи партнери?»

20 листопада в Одесі пройшли публічні дебати «Влада і громада: конкуренти чи партнери?». Захід організовано дирекцією Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України та Всеукраїнською асоціацію сприяння самоорганізації населення за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

20 листопада в Одесі пройшли публічні дебати «Влада і громада: конкуренти чи партнери?». Захід організовано дирекцією Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України та Всеукраїнською асоціацію сприяння самоорганізації населення за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Участь в дебатах взяли представники органів влади, громадськості та науковці з Одеси та інших регіонів України.

 «Влада має повністю залежати від громади, і оцінку роботи влади має давати громадськість», – підкресливдиректор ОРІДУ НАДУ при Президентові України Микола Іжа, відкриваючи дебати. – «Наприклад, депутати зараз не відповідають перед своїми виборцями через відсутність механізму їхнього відкликання».

Директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Одеської ОДА Олег Муратов вважає, що влада має бути скоріше сервісним органом, який надає послуги людям. «Слід якнайшвидше переходити до децентралізації та передачі на регіональний рівень повноважень і ресурсів. Важливу роль мають грати при цьому громадські ради при органах влади, в тому числі – спеціалізовані та галузеві».

Голова Дніпропетровського координаційно-експертного центру з питань регуляторної політики Олексій Литвинов розповів, що зберігати спокій та уникати провокацій на Дніпропетровщині вдається саме завдяки співпраці влади і громадськості, яких об’єднало спільне відчуття небезпеки і відповідальності. 

Експерт з правових питань ГО «Центр громадської адвокатури» зі Львова Тетяна Яцків вважає перспективним застосовувати для впливу на діяльність органів влади проведення громадських експертиз.

Завідувач кафедри політології Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова професор Василь Попков зауважив, щобагато хто не вірить, що нова влада виправить ситуацію, тому деякі люди продають свої голоси на виборах, не розуміючи свою відповідальність за стан справ у суспільстві.

Експертка Одеського суспільного інституту соціальних технологій Алла Орлова впевнена, що замість того, щоб сформувати інструменти аналізу, обговорення і прийняття рішень, у нас сподіваються на романтичних героїв, які мають «подати на блюдечку» нову якість та смисли життя.

Вона пропонує, в першу чергу, знизити рівень недовіри до влади та градус конфронтації. Громадським організаціям треба не стільки контролювати та люструвати владу, скільки впливати на зміст її рішень та забезпечити супровід їхнього виконання.

Підбиваючи підсумки, модератор дискусії, голова Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення Андрій Крупник подякував учасникам, тому що дискусія дозволила подивитися по-новому на здавалось би знайомі речі.

Контакти: Вячеслав Кіщенко,

ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення»,

048 738 68 30, samoorg@ukr.net

 

Відео «7 канал»

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: