Публічна програма Українського павільйону на 59-й Венеційській бієнале: Деколонізація мистецтва. За межами очевидного

Деколонізація мистецтва. За межами очевидного — це міждисциплінарна програма Українського павільйону на 59-й міжнародній виставці мистецтва Венеційській бієнале Молоко мрій, яка залучає митців, кураторів, публічних інтелектуалів, дослідників та широку аудиторію.

Програму організовано Українським павільйоном та Українським інститутом за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” та Платформи міждисциплінарної практики Open Place.

Серія дискусій, виступів і зустрічей зосереджується на деколоніальному погляді на Україну та Східну Європу як відповідь на російську агресію, що триває в Україні, а також на ширшому погляді на культурне життя світу за поточних змін геополітичного та культурного середовища. 

Очікується, що програма викличе інклюзивну, чутливу та критичну розмову про глибоку вкоріненість (не)сприйняття України, яке відтворюється в структурах глобальної ієрархії та несправедливості. Таким чином, загальна мета програми полягає в тому, щоб представити та поширити розуміння імперських наративів щодо України, які нав’язує Росія через культурні практики та зв’язки. Розкриваючи приховані цілі російської пропаганди в культурі, Український інститут має на меті зміцнити українську агентність та збільшити видимість українського мистецтва, яке досі часто залишається поза увагою.

У квітні відбулась дискусія Як війна Росії проти України змінила світ [мистецтва]. Продовженням розпочатої дискусії є осіння програма, яка складається з чотирьох модулів (чотири довгих вікенди). Усі події відбуватимуться у Венеції з прямою трансляцією.

Детальна програма та список учасників/ць доступна на сайті Українського Інституту.

Програма транслюватиметься онлайн на сторінці Українського інституту у фейсбуці.Програма є невід’ємною частиною виставкового проєкту Українського павільйону, що відбувається під керівництвом Уповноваженої Катерини Чуєвої, заступниці Міністра культури та інформаційної політики України з питань європейської інтеграції, та курується Лізаветою Герман, Марією Ланько та Борисом Філоненком у співпраці з Українським інститутом, художниками-учасниками та кураторами інших національних павільйонів.

Проєкт орієнтований на широку аудиторію відвідувачів Biennale Arte 2022, акредитованих фахівців та ЗМІ.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: